Kun noita juttuja lukee, herää kysymys, onks tää palsta jonkinlainen mielisairaalasta hiljattain avohoitoon pääseiden temmellyskenttä.
Haukkumista on vielä enempi kuin muilla palstoilla ja toisenlaisten ihmisten mitätöihtiä. Ajatellaan, että MINÄ olen maailman napa ja minusta erilaiset ihmiset saisi pistää ampumaradoille harjoittelumaaleiksi.
Saattaa nuo tietysti olla provojakin tai kielioppivirheistä päätellen jonkun peruskoulun ala-astelaisen tekstejä. Mutta jospa joku niitä rustaa ihan tosissaan?
Täällä saisi olla keskustelupalsta hulluille, jolloin saisivt mennä sinne ja melskata keskenään, me muut voitaisiin jutella asiallisemmin täällä muualla.
Onks täällä kaikki ihan terveitä?
7
966
Vastaukset
- MdK
junttien laki.
- Samperi
Ei täällä vallitse mikään laki, mikäli olen havainnut.
Tyhjää täynnä vain on niitten pää, jotka eniten mesoo. - MdK
Samperi kirjoitti:
Ei täällä vallitse mikään laki, mikäli olen havainnut.
Tyhjää täynnä vain on niitten pää, jotka eniten mesoo.junttien laista:
- Älä kuvittele olevasi viisaampi kuin me muut.
(Siis kuvitteletko että sinunkaan päässä olisi muutakin kuin läpiä?)
- Avohoidossa
Olen samaa mieltä tuossa mielisairaalasta avohoitoon päässeitähän me kaikki ollaan;)
- pena
... keskustelija, joka ei langennutkaan ansaan: ei ryhtynyt kiistelemään.
- teet
jos oot terve
- Aarne
Niin täytyy tunnustaa että mullekaan ei ole annettu terveen papereita.entä sulle?
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3584255Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1403723Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti812395Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112234Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511897Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798- 1181796
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551085