Pelaako vain omaan pussiin vai onko ihmisten asialla ?
Mitä mieltä Satu Taavitsaisesta
Anonyymi-ap
55887
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Pelaa omaa pussiin ja on olevinaan ihmusten puolella. Mutta ei ensimmäistäkään ideaa, millä rahalla yksikään ehdotus rahoitetaan.
Joten ei jatkoon, velalla ei voi ihmisiä pelastaa.
Sain puhelimitse itse käsityksen että ylimielinen ihminen. Katkaisi puhelun kaikenlisäksi.
Satu on niin kaunis Nainen! Varmaan kaikki muut naiset kadehtii häntä.
Moni kakku päältä kaunis, sisältä pelkkää silkkoa.
Mikkelin työilmapiiriselvityksessä Taavitsaisen toiminta koettu haastateltujen keskuudessa kärjekkääksi, uhkaavaksi ja käskyttäväksi
-Muut edustajat ovat kertoneet Taavitsaisen toiminnan luovan kaupunkiin pelon ilmapiiriä ja häntä on syytetty jopa työpaikkakiusaamisesta.
Plus syytellyt syyttä suotta Strengeliä seksuaalirikolliseksi joka todettiin syyttömäksi. Hän ei ole ihmisten asialla. Narsisti.
Strengell itse puukotti petti oman porukan useasti. Ja viimeisen kerran erittäin röyhkeästi. Olisi sietäny erottaa puolueesta
Niin. parempi kaunis poliitikko kuin Halosen näköinen, joka teki kaiken väärin.
Tuosta lisää
Oikea luonne paljastunut https://keskustelu.suomi24.fi/t/17457153/satu-taavitsaisesta-esitutkinta
Hyvin narsistin puolustajat yrittävät törkeää rikosta puolusta ja muita haukkuvat ja syyllistävät tuolla. 😂
Itsehän se Strengell puukotti selkään omiaan ja pelasi Kokoomuksen pussiin. Missä tahansa porukassa tuollainen aiheuttaa vihareaktion. Ei Taavitsainen ole ainut joka vihaa tuota miestä sydämensä pohjasta.
"Tosin Satun "hampaisiin" joskus itsekin joutuneena tiedän, mihin tämä ihminen kykenee raivon vallassa. On kuin kaksi eri ihmistä hymyilevänä valokuvassa, tai sitten armoton leijona, suututettuna kun asiat eivät suju oman mielen mukaan. Pauliina aikanaan sai osansa. Varmaan moni muukin tässä vuosien varrella. Mutta joskus täytyy stoppi tulla näille asioille."
"Härski poliitikko. Ei tee eduskunnassa yksinkertaisesti mitään. Istuu vaan takana punaisessa jakkupuvussaan ja kipikopi-korkkareissaan. Halveksunut mm. saamelaisia ja lestadiolaisia. Päässyt eduskuntaan reppanien vanhusten äänillä. Vähän heidän päätä silitellyt niin vanhukset äänestäneet hänet eduskuntaan. Räksytysräksytys poliitikko. Ylimielinen kuin mikä."
"Poliisi aloittaa esitutkinnan Jarno Strengellin rikosilmoituksista liittyen Satu Taavitsaisen esittämiin syytöksiin – Tutkinnassa ainakin törkeä kunnianloukkaus ja väärennös"
Siinä sitä jo alkuun löytyy.
Kommentoi
Strengell itse on tuomittu PAHOINPITELYSTÄ
Liittyy tähän asiaan miten? Satu ei ole tuomari, oikeus, poliisi, asianajaja.
Eli kerro jo miten liittyy tohon asiaan?
Taavitsiasta äänestäneet menkööt itseensä, eivätkä toivottavasti enää ikinä uusi mokaansa. Tämän yhden ainoan ihmisen takia mikään ei onnistu tässä kaupungissa. On jatkuvasti häiriköimässä ja haastamssa riitaa joka paikassa. Mutta että laittaa someen syytöksen toisesta ihmisestä seksuaalihäirinnästä, niin se on jo sen luokan rikos, että eikun käräjille vaan ja rangaistuksen kärsiköön. Sen seurauksena on erottava kaikista luottamustehtävistä.
Pahoinpitely on paljon pahempi rikos ja sellaiset sietäisi erottaa kaikista luottamusviroista.
Riidankylväjällä taitaa olla niin iso ego, että kannattaisi perustaa ihan oma puolue tai vaikka useampikin Väyrysen malliin.
Strengellhän se on pahin riidankylväjä niin SDP:ssä ja JHL:ssä
" Pitäisiköhän tehdä Sadun alaikäisestä lapsesta lastensuojeluilmoitus, kun näyttää tytölle alkoholi maistuvan someen postattujen kuvien perusteella..."
"Ja alaikäisen syyttäminen alkoholistiksi ja hänen seuraamisensa somessa. Olisi hyvä, että poliisi tutkisi tietokoneesi ja puhelimesi sisällön laittomien kuvien varalta..."
On se heikko-osaisten ja pienipalkkaisten sekä eläkeläisten asialla. Suurin osa Mikkelin politiikoista on vain ison rahan asialla
Esittää olevansa heidän asialla koska ovat tarpeeksi tyhmiä uskomaan hyvää tuosta kierosta ämmästä.
Tuskin enää äänestävät, kun siirtyi kovien huumeiden dekriminalisointia vaativaan puolueeseen.
Koska Sadun käräjät on törkeästä rikoksesta?
Kertoo oikeiston arvomaailmasta kun nettikirjoittelu on "törkeää" verrattuna pahoinpitelyyn. Olis geelitukkaki ennen aikaan laitettu kärsimään tuomiotaan kuritushuoneessa.
Kyllä pahoinpitelystä on myös olemassa törkeä versio j aina ollutkin.
Mutta puolustat siis törkeää rikosta uhrin menneisyydellä?
Koska Sadun käräjät on törkeästä rikoksesta?
Mikään törkeä rikos ole. Vähän härskimpää läppää. Tuo jantteri on ite tuomittu pahoinpitelystä
Jatkat uhrin syyllistämisestä. 30v vanhalla asialla ei ole mitään merkitystä.
FAKTA:
Satu menossa vastaamaan TÖRKEÄSTÄ rikoksesta käräjäoikeuteen!
Mikä ihme siinä on niin vaikea uskoa?
Lait eivät koske tätä rouvaa. Hän saa pysäköidä vaikka bussipysäkille ja alkkis pellet tekevät rikosilmoitusta asiasta, kun eihän tällaisesta saa kuvaa ottaa saati julkaista. 🤣😂😂
postimg.cc/LJHDvTMP/aad868c9
Ja oikeiston kätyrit hajottivat tämän auton ikkunan. Toimeksiantaja on tiedossa
Kai se on, kun itse erittäin selvästi kuvailit kaiken miten se on tapahtunut. 👍🏿
Otan tämän uhkauksena terveyteni puolesta, varsinkin kun ennenkin olet sillä uhannut ja erittäin selvästi kertonut kuinka vanha liitto toimii.
Meillä on hallussamme se toimeksiantaja, koska meillä on tavallaan useita yksityisetsiviä, jotka ovat seuranneet 2022 selkäänpuukotuksen jälkeen tiettyjä oikeistotahoja Mikkelissä ja jopa soluttautuneet sekaan... Meillä on paljon materiaalia. Myös "sattumalta" kuuleet kahvipöytäkeskusteluja joissa puhutaan todella uhkaavasti Taavitsaisesta, viitaten Onni Happosen kohtaloon. Nämä tahot on merkittävässä asemassa Mikkelin yrityselämässä ja Kokoomuksessa
Tässä näkee muka sivistyneen vasemmistolaisen eläkeläisen asiallisuuden. Vaikka väittää itseään maisteriksi, käytös on kuin palvelutalon asukkailla joilla jopa peruskoulu on suoritettu mukeutettuna.
Koulutus ei kerro yhtään mitään ihmisestä ja maisteriksi pääsee myös keskimääräistä alhaisemmalla älykkyydellä.
Tässä myönnät juuri, ilmeisesti vanhan liiton kanssa, kidnapanneesi jonkun henkilön ja ties kuinka pitkään olette pitäneet häntä laittomasti vangittuna!
Tarkoitin että tiedämme että kuka se on. Meillä on noiden sisäpiirissä myyrä ja alkuvuodesta 2022 Mikkelin fasisteja on seurattu oikein urakalla
Missä tuota naista pääsisi vokottelemaan.
Satu on ihana. :)
Kyllä, Satu Silvo! 😍
Sokeen mielestä....
...Halonenkin on kaunis.
https://petralaiti.com/2017/04/19/taas-taas/
Kaikki rakastaa narsistia
Geelitukka on MINÄ MINÄ MINÄ-mies pahimmasta päästä
Satu on sellainen. Siitähän tässä on kyse.
Kyllä Jarno on
..ihana. Totta! 😍😍😍
Se on oikeiston hyödyllinen idiootti
Kaikki poliitikot pelaa omaan pussit, mut oot niin tyhmä että, et tajua kun täältä pitää kysyä.
Satu on mikkelin kaunein nainen!
Rupizzz..kupee....
Ikävää että totuus tuosta narsistiakasta alkaa paljastua :)
Jokohan satu on aloittanut kosto kampanjan
Joka tulisi käsitellä todisteena käräjäoikeudessa sitä vastaan.
SDP on kannatukseltaan kärjssä. Harmi kun tuli polteltua siltoja sinne suuntaan, ei onnistu enää puolueen vaihto. Mutta ilmeisesti vasemmistossa omiensa sakissa.