Kouvolan lahja Hyvinvointialueelle Niiranen vaatii rahaa veronmaksajilta

Anonyymi-ap

Annikki Niiranen vaatii Kymenlaakson hyvinvointialueelta 340 000 euron korvausta, väittää joutuneensa syrjityksi sukupuolensa perusteella johtavalinnassa.

Vastauksessa huomautetaan hyvinvointialueen oikeudesta harkita, mitä hakijoiden ominaisuuksia johtajavalinnassa painotetaan.

– Hyvinvointialue painotti harkintavaltansa puitteissa erityisesti hakuilmoituksessa korostettua vahvaa ihmisten ja muutosten johtamista, talousosaamista sekä yhteistyö- ja vuorovaikutustaitoja. Hakijoiden vertailu perustui kokonaisarvioon. Heidän ominaisuuksiaan on arvioitu ja vertailtu erityisesti haastattelun ja johtaja-arvioinnin avulla, vastauksessa mainitaan.

Vastauksen mukaan olisi lisäksi epätodennäköistä, että Hagman olisi saanut johtajavaalissa yli puolet annetuista äänistä, jos hän ei objektiivisesti arvioiden olisi soveltuvin ehdokas virkaan. Suljetussa lippuäänestyksessä kesäkuussa 2022 Hagman sai 39, Niiranen 15 ja Puukari 4 ääntä.

Kiitos lainasta, melkein eläkeläinen lappalainen 64v

7

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä voi kun nauraa.

    • Anonyymi

      Nyt valoja päälle siellä oikeustalollakin!
      Mitä vi***a tätä enää käräjäoikeudessa aletaan vatkaamaan ja yhteiskunnan varoja polttamaan jonninjoutavuuksiin kun asiasta on jo HALLINTO-OIKEUDEN PÄÄTÖS JA KORKEIMMAN HALLINTO-OIKEUDEN PÄÄTÖS JÄTTÄÄ VALITUSLUPA MYÖNTÄMÄTTÄ?????????????????

      • Anonyymi

        Hahhaahhaa kun naurattaa takkiin tuli ja 45 000 euron lasku päälle.


    • Anonyymi

      Eikös se jo hyvät rahat saanut, kun johtajan vika päättyi.

      • Anonyymi

        Ahneus...


    • Anonyymi

      Hyvä ettei valittukaan jos järjenjuoksu on tuota tasoa.

    • Anonyymi

      Luojan kiitos, nainen hävisi ja saa vielä maksaakin, tyhmyydestään. Ahneella on p... Loppu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      271
      4959
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      89
      3454
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      45
      3411
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2639
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1833
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1630
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1448
    8. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      14
      1399
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      70
      1037
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1035
    Aihe