Kouvolan lahja Hyvinvointialueelle Niiranen vaatii rahaa veronmaksajilta

Anonyymi-ap

Annikki Niiranen vaatii Kymenlaakson hyvinvointialueelta 340 000 euron korvausta, väittää joutuneensa syrjityksi sukupuolensa perusteella johtavalinnassa.

Vastauksessa huomautetaan hyvinvointialueen oikeudesta harkita, mitä hakijoiden ominaisuuksia johtajavalinnassa painotetaan.

– Hyvinvointialue painotti harkintavaltansa puitteissa erityisesti hakuilmoituksessa korostettua vahvaa ihmisten ja muutosten johtamista, talousosaamista sekä yhteistyö- ja vuorovaikutustaitoja. Hakijoiden vertailu perustui kokonaisarvioon. Heidän ominaisuuksiaan on arvioitu ja vertailtu erityisesti haastattelun ja johtaja-arvioinnin avulla, vastauksessa mainitaan.

Vastauksen mukaan olisi lisäksi epätodennäköistä, että Hagman olisi saanut johtajavaalissa yli puolet annetuista äänistä, jos hän ei objektiivisesti arvioiden olisi soveltuvin ehdokas virkaan. Suljetussa lippuäänestyksessä kesäkuussa 2022 Hagman sai 39, Niiranen 15 ja Puukari 4 ääntä.

Kiitos lainasta, melkein eläkeläinen lappalainen 64v

7

474

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä voi kun nauraa.

    • Anonyymi

      Nyt valoja päälle siellä oikeustalollakin!
      Mitä vi***a tätä enää käräjäoikeudessa aletaan vatkaamaan ja yhteiskunnan varoja polttamaan jonninjoutavuuksiin kun asiasta on jo HALLINTO-OIKEUDEN PÄÄTÖS JA KORKEIMMAN HALLINTO-OIKEUDEN PÄÄTÖS JÄTTÄÄ VALITUSLUPA MYÖNTÄMÄTTÄ?????????????????

      • Anonyymi

        Hahhaahhaa kun naurattaa takkiin tuli ja 45 000 euron lasku päälle.


    • Anonyymi

      Eikös se jo hyvät rahat saanut, kun johtajan vika päättyi.

      • Anonyymi

        Ahneus...


    • Anonyymi

      Hyvä ettei valittukaan jos järjenjuoksu on tuota tasoa.

    • Anonyymi

      Luojan kiitos, nainen hävisi ja saa vielä maksaakin, tyhmyydestään. Ahneella on p... Loppu.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1104
    2. 69
      1044
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      964
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      905
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe