Hipposvalituksen tehnyt Päivi Korpivaara tulee valita vuoden jyväskyläläiseksi. JYP Seppänen taas vuoden muumioksi.
Uusia arvonimiä
Anonyymi-ap
391224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Taitaa tulla ensinmainitulle titteliksi "Vuoden Kiristäjä" . Enkä nyt tarkoita kukkaronnyörejä.
Seppäsen väitteet ovat tuulesta temmattuja katkeran vanhuksen jorinoita. Menköön käräjille, jos on todisteita.
Seppänen jo aika kuolleen oloinen raato.
Seppänen uhkasi kääriä hihansa. Pelkää vissiin muuten polttavansa ne.
Voi kun jännää ihanko totta
Jos tolla Korpivaaran lyylillä on puheluiden sisällöstä esim. tallenteet, niin nesteessä on Seppänen jos valehdellut. Siitä ei julkisilla anteeksipyyntökirjeillä enää selvitä vaikka ne Seppäselle tuttuja oliskii. Nopeasti on jyväskyläläiset Seppäsen touhut viime keväältä unohtaneet. Nyt sitten luotetaan juttuihin, mitä lausuu Keskarissa. Nesteessä voi olla samoin kaupunginjohtaja, joka puhelinkeskusteluita ylipäänsä vuotaa julkisuuteen tossa asemassa, oli ne sitten minkä sisältöisiä. Ja varsinkin jos referoi ne kansalle väärin. Tästä on paljastunut jo nyt niin paljon kuraa, että paljon on peiteltävää.
Mitäs se viime keväällä?
Jatka vain taistelua Päivi. Ukot ne uhkailee ja kertovat kaikki kahdenväliset keskustelut koko kansalle. Ei se yksi jääkiekkoseua voi kaikkea sanella.
"Ei se yksi jääkiekkoseura voi kaikkea sanella."
Erittäin osuvasti sanottu!
Ihmettelisin minäkin suuresti jos ei Päivi olisi tallentanut puheluita.
Se olisi salakuuntelua!
Oman puhelun saa tallentaa
Hipppishanke turha ja suuruuden hullu.
Koko kaupungin hallitukselle vuoden vedättäjä palkinto ja johtajalle vuoden kuset... Palkinto.
Siellä on raha vaihtanut omistajaa jotta tuollaisen hankkeen saaneet alulle
Von toilet mukaan listaukseen sekä Sinuhe egyptiläinen.
Ja samaan syssyyn rapparit.
Korpivaara alkaa olla oikeilla jäljillä.
Voi, voi jypiä. Sääliksi käy.
Tehdään kompromissi!
Tehdään kaikki muu paitsi jypin liigahalli Hippokselle!
jypille nonitoimihalli Lutakkoon/asemanseudulle, kun selviää liiga-jypin tulevaisuus ja liigan sarjajärjestelmä muutaman vuoden kuluttua.
Turhaan ne kaikki samalla kalliilla paikalla ovat, lähiöihin voi laittaa. Niihin julkisetkin kulkee jos yksi tuhannesta ei autoa käyttäisi.
Kyllä Päivi oikealla asialla on!
Siinä mielessä ainakin, että monitoimihalli asemanseudulle!
Kyllä, lentoaseman seudulle!
Juu, Lidl voisi rahoittaa projektin ja näin syntyisi Lidl Areena siihen kentän kupeeseen. Varakkaat etelän joukkueet tulisivat tilauskoneilla melkein hallin pihaan. Jyp toki matkustaisi bussilla rautatieasemalle ja junalla pelikeikalle.
Ei menisi rakennusrahat ainakaan uskonveljille.
Seppänen voi rakentaa hippoksen omilla rahoillaan, jos osaa.
Huomasitteko muuten, että tämän jypin omistajan "jypin kauhuskenaarioiden" ulostulojen jälkeen jypi tyynnytteli kannattajia, yhteistyökumppaneita ilmoittamalla, että ei mitään hätää "käy Hipposhankkeelle miten vain".
Ihme touhua tai sitten jypille on tullut aivan äskettäin uusia omistajia tai jos heillä on vaikka ajatuksissa oma hallijuttu vireillä! Aloitetaan se Hipposhanke nyt mm.liikuntasalit, harjoitusjäähallit jne. mutta odotellaan 5 vuotta, ennenkuin aloitetaan liigahallin suunnittelu, jotta tiedetään Jypin ja liigan tulevaisuus paremmin.
Jyppi loppuu kohta kuitenkin. Hyvä lopettaa tällainen turhuus!
Päivi Korpivaara on henkisesti erittäin, erittäin sairas, joka tulisi saada holhoukseen mahdollisimman pian.
Päivi Korpivaara on henkisesti erittäin älykäs ja hieno nainen, joka tulisi saada eduskuntaan mahdollisimman pian. Persujen ääniharavaksi ihanan Kaisan kanssa.
Ai senkö takia että ei ole laumasielu?
Ei hätää, tehty huoli-ilmoitus kaupungin sosiaalitoimeen, kohta on neljän seinän sisällä.
Noin rohkeita ja päättäväisiä henkilöitä, kuin Päivi Korpivaara, pitäisi löytyä paljon enemmän. Se hajoittaisi tyhmänä toljottavaa sopulilaumaa ja oilisi oikeata demokratiaa.
Yksi ei vaan riitä kun koko rosvojoukko kimpussaan eikä kukaan uskalla mennä väliin.
Tehdään Päivistä kunniatohtori.
Persuna olisi ministeripolku auki.
Taitaa olla tuulisia paikkoja persujen paikat
Kyl jypi vielä rimpuilee tiukasti.
Pohjimmiltaan noita pelaajia nolottaa peleta tuollaista pikkulasten peliä, mutta monilta on jäänyt koulutus heikommalle ja leipää olisi mukava syödä. Siinä joutuu nielemään häpeän.
Vihdoinkin on ehdokas jonka takia huomenna lähden äänestämään. Ihminen jonka argumentit on selvästi syvällisen tutkinnan tulosta. En ole koskaan aiemmin kunnallisvaaleissa äänestänyt (50 v), mutta Päivi saa minutkin ymmärtämään, että tämän korruptoituneen hyvävelijärjestelmän kusetuksia pitääkin tuoda esille. Vaimokin uhkasi äänestyuurnille kun on kerrankin tolkun ihminen jota äänestää.