Pitäisikö mennä verikokeisiin???

Anonyymi-ap

Täällä minä taas eli olen 14v poika ja pelkään leukemiaa. En ole tehnyt mitään peloilleni vieläkään ja tiedän että vain jankutan tästä kokoajan täällä mutta miten sanoisin vanhemmilleni että pääsisin verikokeisiin. Vähän nolottaisi pakottaa vanhemmat viemään minut sinne mutta se helpottaisi nähdä että kaikki olisi hyvin tai ainakin toivon että olisi. En ole tämän pelon takia pystynyt elämään onnellisesti enkä pysty haaveilemaan tulevaisuutta koska pelkään liikaa. Oireita ei ole ollut mitään erikoista ja ne samat oireet ovat vieläkin tai no jos niitä voisi oireiksi sanoa ja aina kun tulee joku tuntemus luulen sitä ensimmäiseksi leukemiaksi.

4

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      lisään vielä että maksaako veri koe ja voiko vain varata ajan vai pitääkö saada joku lääkärin lähetä. Olisiko perus veren kuva hyvä.

      • Anonyymi

        Alle 18 v ei maksa mitään. Sinulla pitää olla kelakortti. Varaat ajan lääkärille joka tekee lähetteen labraan.Perusverenkuva riittää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Alle 18 v ei maksa mitään. Sinulla pitää olla kelakortti. Varaat ajan lääkärille joka tekee lähetteen labraan.Perusverenkuva riittää.

        Julkisella puolella ei verikoe maksa mitään keneltäkään, jos on saanut lääkäriltä lähetteen laboratorioon.
        Yksityiset labrat on erikseen, niissä maksaa, ja pääsee myös ilman lähetettä, kun on maksava asiakas.


    • Anonyymi

      Kai koulussa terveydenhoitaja on?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe