terveen ruuan alkulähteille.

Anonyymi-ap

kun on huomattu ruuan vaarallisuus loppupäässä, onko ajateltu miten se aiheutuu.ensin ajetaan pelloille veden puhdistamojen liete jäte.missä on kaikki katuvesien ja pesuvesien sakka ja näin ns.puhdas vesi valuu järveen.paitsi että sattuu "vahinkoja".putkivika päästää kaiken paskan järveen.tämä jäte puhdistamolta kuljetetaan pelloille koska se on kuulemma hyvää lannoitetta perunoille,viljalle ja sitäkautta teuraseläimille.uskokoon kuka tahtoo.nyt kun nämä eläimet teurastetaan ja tehdään makkaraksi ja kinkuiksi,syödään ne suurella ruokahalulla.ne myrkyt kaikki kaikki yhdessä muhii ihmisen suolistossa aikansa niin takaan että sieltä ne suolistosyövät lähtee alkuun mukanaan myös ruokien lisäaineet.mistä löytyisi puolueeton labra joka tutkisi mullat ja vedet että ei jäätäisi politikkojen tutkimusten armoille.valtio kannattaa varmaan tätä käytäntöa koska kohta ja nyt ei tarvitse maksaa kalliita eläkkeitä.lähinnä huolestuttaa pieksäjärven vesi ja lähiruoka.tehkää nyt jotain,poliitikot, te syötte samaa jätettä.ps.aikoinaan uhdistamojätettä sai ilmaiseksi "kotipihaan" ajettuna.vieläkö jatkuu.suolet vinkuu ja maksa viheltää.

5

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ajattelepas mitä maaseudulla jotkut maajussit tekee?
      Tyhjentävät lietekärryyn oman ja muutaman naapurin sakokaivon ja levittävät sen pelloilleen.
      Lietteen mukana menee e-pillereiden, sydänlääkkeiden, verenpaine lääkkeiden ja mahdollisten masennuslääkkeiden jäämät jne.
      Sinne ne sekoittuu muihin torjunta-aineisiin.
      Ihminen myrkyttää itsensä.
      Ostan itse kaupasta ainoastaan luomutuotteita vaikkakin niidenkin luomu voi olla kyseenalainen mutta jospa myrkkyjä näin saisin vähemmän kroppaani.
      Sanotaan että sokeri on pahasta, mielestäni makeutusaineena käytetty aspartaami on ainakin 10 kertaa pahempi.
      Kaupassa katson ihmeissäni kun ihmiset ostaa sylikaupalla juomia joissa aspartaamia, moni sitten ihmettelee miksi maha on ripulilla.

      • Anonyymi

        onhan näissä kaupungin jätevesissäkin lääkejäämät,huumejäämät ym. luomua.se on nyt sitä tehomaataloutta.mitään myrkkyä ei heitetä hukkaan.siitähän on vain hyötyä, ei tarvitse maksaa eläkkeitä.nekin rahat voidaan sijoittaa tunnin junarataan.sekin tietysti hyvä ratkaisu,rakennusurakat luvattu ja urakoitsiat luvannu korruptiorahat kun saavat töitä.siksi tätäkin asiaa eräs ajaa kuin käärmettä piippuun jääräpäisesti kuuntelematta asiantuntioita.siksi myös puhdistamojäte lakaistaan "maton"alle pois haisemasta kaupungin nurkista.mutta myös nämä ns.asiantuntija poliitikot syövövät omat paskansa kun eivät älyä että heidän asiantuntemus vahingoittaa omaa nilkkaa.


    • Anonyymi

      Diddittitititiii korona piikkiä vaa lisää mulla on o 10

      • Anonyymi

        sanooko päässäsi aina nnididoo kun puhutaan asiaa.mietippä missä on vika.olisko korvien välissä.


      • Anonyymi

        Lopeta hyvä ihminen jo


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4244
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      289
      4127
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      165
      3650
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      92
      3545
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      85
      3111
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      31
      2477
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      36
      1875
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1773
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      16
      1763
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1680
    Aihe