jokusen vuoden jälkeen poksahtaa pää tai pettää sydän. bodaus ja voimannosto

Anonyymi-ap

Kuntosaliyrittäjät tukee moktar gubtaa? poksahtaa pää tai pettää sydän.
Anonyymi-ap
2024-11-08 10:31:53

Yhteiskunta
Maahanmuutto

Ei kanna maahanmuuttovastaisuus onnen kaukorantaan saakka
Moktar.Gubta
2024-11-08 10:22:08

Maahanmuuttovastaisuus on Suomessa vastatuulessa. Luulisi, että Yhdysvaltain kasvava maahanmuuttovastaisuus siivittäisi myös Suomen oikeistopuolueet lentoon, mutta näin ei näytä käyvän. Ennemminkin näyttää siltä, että nousukiito ei onnistu ja kiitorata loppuu kesken. Edessä on vain näyttävä rysähdys pajukkoon.

https://yle.fi/a/74-20123008
”Kokoomuksen kannatus laski 1,2 ja perussuomalaisten 1,0 prosenttiyksikköä.”

Nykyisessä tilanteessa, kun suomalaisten syntyvyys on pysyvästi pientä ja toisaalta väestön elinikä samalla pitenee, maahanmuuttovastaisuus on yhtä järjetöntä kuin kehonrakentajan hormonien käyttö. Anaboliset steroidit kylläkin kasvattavat lihaksia ja lisäävät voimaa, mutta jokusen vuoden jälkeen poksahtaa pää tai pettää sydän.

Tulee tässä mieleeni mestarin opetus siitä, että mitä se hyödyttää puoluetta, jos se voittaa vaalit. mutta kadottaa kannattajansa.

Olkaamme järkeviä ja myöntäkäämme tosiasiat: Suomi tarvitsee maahanmuuttajia.

Parhain terveisin, Moktar. ;)

3

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totta.

    • Anonyymi

      Suomikin olisi parempi jos tänne otettaisiin 2miljoonaa latinoa. Suomalainen ruoka on ihan kakkaa

    • Anonyymi

      Castron malli näkyy jo Turussakin. Mallin mukaisesti useat maat ovat tyhjentäneet vankilat ja mielisairaalat lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois omasta maastaan.

      Malli on saanut nimensä, kun Kuuba tyhjensi vankilat ja hullujenhuoneet yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta.

      Siten saadaan roskaväki pois omasta maasta tuhoamaan niiden maiden turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut vastaanotetaan. Se on tehokasta hybridivaikuttamista, jonka avulla tuhotaan länsimaalaista taloutta ja kulttuuria.

      Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa maassa keskenään. Se heikentää maan hallintoa ja hyvinvointia pysyvästi. Osa lähetetyistä on valittu soluttautumaan hallintoon, jolloin vastaanottomaan tuhoaminen on tehokkaampaa.

      Suomi on nyt ollut yhtenä vastaanottajamaana, joka rapautuu hybridihyökkäyksien vuoksi hiljalleen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      121
      5795
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      477
      1902
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      22
      1276
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1233
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1093
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1005
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      971
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      916
    9. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      59
      885
    10. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      24
      884
    Aihe