Katsoin juuri Youtubesta videon, missä haastateltiin mekaanikkoja, että "mitä autoa et itse mekaanikkona ostaisi". Moni sanoi, että Nissania ja erityisesti cvt-vaihteistolla.
Netti on täynnä juttua 1.2t -moottorien laukeamisesta ja öljynsyönnistä, venyvistä jakoketjuista ja vaikka mistä Nissanien murheista. Nämä koskevat tämän vuosituhannen Rellunissaneita.
Viimeiset laadullisesti kestävät hyvät Nissanit tehtiin käsittääkseni 90-luvulla. Uskoakseni Nissanin myynti perustuu pitkälti siihen nykyisin, että monille se on yhä se "luotettava japanilainen" siinä missä Toyota tai Honda, mutta vähän halvempi. Eli sitä ostavat autoista mitään tietämättömät ihmiset.
Tämä siirtyy sitten vielä ukilta lapsenlapselle, kun dementoitunut ukki horisee, että se "83 Bluebird oli niin hyvä , että muuta kuin Nissania ei kannata ostaa", jonka seurauksena kolmikymppinen lapsenlapsi sitten uskoo tämän ja ostaa Rellunissanin
Miksi Nissania ostetaan?
Anonyymi-ap
0
173
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676