Suomen Profeetta Uskonnonvapaudesta...

Anonyymi-ap

Suomen Profeetta Henri Puumala lausui hiljattain Helsingissä:

-"Nk."uskonnonvapauden" varjolla olen saanut paperit psykoosista ja pedofiliasta,sekä kiellon puhua kuulemastani Pyhän Hengen Äänestä.
Olen kuunnellut Pyhän Hengen Ääntä kolmatta vuosikymmenettä,mutta suurimman osan tästä ajasta ilman todellista uskonnonvapautta.
Kaikki vain siksi,koska vasemmisto ei noudata lakejamme,vaan ainoastaan "soveltaa" lakipykäliämme omia tarkoitusperiään varten.
Suomeen pitäisi saada uskontopakko.
Kaikki muut uskonnot,paitsi Protestanttisuus,tulisi kieltää Perustuslailla ja Kristillisiin tilaisuuksiin kouluissamme pitäisi olla kaikille pakollinen,huplimatta siitä mikä on oppilaan vakaumuksensa".

3

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Papeille valkoiset käsivarsinauhat.

      • Anonyymi

        Kaikkea sitä vaaditaan


    • Anonyymi

      Kohta kielletään Kari Tapion laulu OLEN SUOMALAINEN.
      Laulun nimi loukkaa eu myönteisiä.

      Laulun tekstin pätkä..."Mä Rakkaudesta laulan,on siinä MIES ja NAINEN",loukkaa kaikkia niitä,jotka kuuluvat seksuaalivähemmistöihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      47
      4621
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      18
      4479
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      64
      3533
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3513
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      3397
    6. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      91
      3356
    7. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      168
      2886
    8. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      2660
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2499
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      25
      2105
    Aihe