Hienoa USA.

Anonyymi-ap

Miten suuri kansakunta onnistuu valitsemaan presidentikseen täydellisen idiootin?
Mies jonka älykkyysosamäärä on kengännumeroa paljon pienempi, mutta narsismin taso hipoo taivasta. Eikö Amerikasta löytynyt ketään muuta? Ilmeisesti ei. Tyhmät amerikkalaiset.

13

692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei ei mitään henkilökohtaista mutta kuka on niin tyhmä että uskoo politikon valheisiin ylipäätään ja luulee että äänestämisellä olisi mitään merkitystä mihinkään ? "Presidents Are Selected Not Elected"

    • Anonyymi

      No ei se oikeastaan tyhmä ole joka myy, vaan se joka ostaa ja kauppamies osaa myydä.
      Mutta joo eipä tässä maailmassa oikein mikään jaksa enää ihmetyttää...

    • Anonyymi

      suomalaiset maailman viisain kansa.!
      kansalliseläin lammas.

    • Anonyymi

      Joe pitenin seurassa sauli niinistö ja aleksanteri tuppi näyttivät olevan onnellisia
      joten suomalaisille myytiin harrista aivolohkoihin saakka mediassa mutta hommasta tulikin kamalaa!

    • Yhtä hyvin kuin eräs pienikin maa onnistui äänestämään presidentikseen narsistin. Yhdysvalloilla on varaa narsistiseenkin presidenttiin, toisin kuin sillä pienemmällä ja tyhmemmällä maalla olisi.

    • Anonyymi

      Kyseinen herra taitaa bisneksen teon ja on varsin hyväksi Yhdysvaltojen taloudelle ja sen kautta maan kansalaisille ,koska toimet tulevat nostamaan heidän elintasoa ja pitämään huolta toimeentulo mahdollisuuksien parantumisesta. Trump ion valittu pitämään huolta Jenkkien hyvinvoinnista ja sen tulee myös tekemään.

      Kärkeen otti tullit vahvasti työkaluksi jossa huomioi halpatuotannon tuomat haasteet ,kuten kiinan vaikutuksen markkinoihin. Euroopan ,yhdysvaltojen liittolaisena Naton kautta tulee tukea toimia ja syystäkin. Länsimaisen talous alueen ja Euroopan liittouman vuoksi USA:n kanssa, Sekä Euroopan talouden vakauttamiseksi ,jota maat kuten kiina joka on sotilaallisesti nyky tilanteessa Venäjän takana horjuttaa mm. verkko kauppojen kautta. Tuo syö Suomalaisia ja Eurooppalaisia työpaikkojen ,sekä järkyttää elinkeino rakennetta jolloin palkoilla on yhä vaikeampi tulla toimeen, sillä kilpailukykyä on lähdetty parantamaan tuotantokustannuksia pienentämällä eli automatisoinnilla ja palkkatasoja pudottamalla. Trumpin politiikka antaa mahdollisuuden tuon korjaamiseen ja sen myötä Euroopan talous alueen vakauttamiselle ,mikäli Eu lähtee tukemaan Trumpin politiikkaa mm. puutumalla Euroopan unionin ulkopuolisten valtioiden verkko kauppaan vahvasti tullein.

      • Anonyymi

        Tämä eu kuvittelee olevansa koko eurooppa ja nämä isommat valtiot suhtautuvat pienempiin maihin siirtomaaisäntien opein. Saksilaiset, britit, ranskalaiset, belgialaiset ja määräilevät myöskin mitä tulee tehdä ja sen vuoksi suomalaisetkin natsalnikat hyppäävät opetetun koiran tavoin noitten tahdissa.
        Amerikkalainen lyö näille kuvitteellisille eurooppalaisille läntisille demokratioille jokerilla nokkiin ja suomalaisethan ovat ulkoistaneet työn juuri kiinalaisille tai jonnekin halvemman työvoiman maihin.
        Nyt tuo jo "kuuluu ja kohta näkyy".


    • Anonyymi

      Aloittajalla sama numero lasten kokoa.

    • Anonyymi

      Vanha viisaus sanoo että jos pelle pääsee palatsiin hänestä ei tule kuningasta mutta palatsista tulee sirkus.

      Tämä on nähtävissä jenkeissä melko pian.

    • Anonyymi

      Eipä Amerikaan parempaa ollut tarjolla. Ja eihän Trumpissa mitään vikaa ole. Liikemies joka on monesta selvinnyt. Harris olisi ollut tosi KAMALA katastrofi. Hyvä näin. Oikein hyvä!!!!

      • Anonyymi

        Trump uhoaa tekevänsä ameriikasta suuren muiden kustannuksella.
        Me olemme niitä muita.


      • Anonyymi

        Liikemies joka on monesta selvinnyt.

        - Mm. useasta konkurssista jättämällä velat valtion maksettaviksi. Hyväveliverkosto toimii amerikassakin.


    • Hieno presidentti, kertoo kansalle esim. että koronaa voi hoitaa injektoimalla käsidesiä keuhkoihin tai välkyttelemällä lampulla korvan sisään. Ja valitsee apureikseen kaikenlaisia salaliittoteoreetikoita ja rokotevastaisia ja erään monimiljonäärin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      31
      4214
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4027
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      58
      3634
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      25
      3481
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      85
      3479
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3311
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2876
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2805
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2586
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2294
    Aihe