Espanjassa Valencian alue ei ole selvinnyt vielä rankkasateista eikä tulvista. Uutisten mukaan sinne samalle alueelle on tulossa uudestaan rankkasateet.
Näihin uutisiin saamme tottua ja nämä sääilmiöt tulevat pahenemaan. Ei ole mukava seurata ihmisten hätää tulvien keskellä.
Samat ilmiöt tulevat vähitellen myös Suomeen ja saamme totutella hirmumyrskyihin.
Ihminen on käsittämättömän piittaamaton luonnosta, eläimistä ja omista toimistaan. Tarvitaan suuri muutos, että elämä voi ylipäänsä jatkua maapallolla.
Ilmastonmuutos/Espanjaan on taas tuloss rankkasateita
Anonyymi-ap
1
126
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmastomuutos on minulle ja yritykselleni pelkkää bisnestä.
Kylsä tiedät ettei ihminen voi vaikuttaa kuin kaupunkien ilmanlaatuun mihinkää mailmalliseen ilmastoon ei ole mitään tehoo vaikka ihmiskunta kuolisi pois maapallolta niin ilmasto tulee muuttumaan ja sillä siisti.
Mä teen ilmastolla rahaa ja sä muista jauhaa ilmastopeloketta mun eteen että mä saan yritykselleni liikevaihtoon nousuu.
Kaikki nyt yrittää ilmaston eteen. Takaan et tuloo rahaa ja varmaa tuloo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823165
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1631181Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124815- 92794