Onko tietoa ketä lähtee ehdokkaaksi kunta-- ja aluevaaleihin? Nimiä esiin, että voi tutkia vähän taustoja.
Kunta ja aluevaalit
13
266
Vastaukset
- Anonyymi
Kysy metka talolta, mitä taustoja niillä on?
- Anonyymi
Minä olen jo ehdokkaana. Minut löydät vaalimainoksesta.
- Anonyymi
Rehellisiä ja kuntalaisten etua ajavia valtuustoon, muille kenkää.
- Anonyymi
Noilla kriteereillä ehdokkaita kannattaa kysellä Joensuusta ja Nurmeksesta. Lieksasta tuskin löytyy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noilla kriteereillä ehdokkaita kannattaa kysellä Joensuusta ja Nurmeksesta. Lieksasta tuskin löytyy.
Ei ainakaan nykyisistä vallalla olevista puolueista.
"Tavallinen kadunkulkija ei ymmärrä näitä asioita."
"Nämä ei ole avoimien salien asioita." Vastaus sähkönsiirtohinnoista.
"Muut kunnat on meille kateellisia."
"Ei johtajiakaan saa rääkätä työllä."
- Anonyymi
Jeps, sellaisia joilla pää pelaa, että osaavat ottaa päätettävistä asioista selvää. GFN ei saa enää toistua.
- Anonyymi
GFN, eikö teillä tosiaankaan ole muita ongelmia? Teillähän on sitten asiat hyvin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
GFN, eikö teillä tosiaankaan ole muita ongelmia? Teillähän on sitten asiat hyvin.
Ongelmia on paljon Lieksan kaupungin päättäjissä. Green Fuel Nordic ei ole ainoa tyhmyyden osoitus.
- Anonyymi
Tökis menee varmasti valtuustoon kun on jo USAn presidentti
- Anonyymi
On aivan sama ketä äänestää, sillä lieksalaisista kyseen ollen joka ainoa ehdokas on varmasti erittäin hyvä ellei täydellinen muiltakin osin kuin vain älykkyydeltään ja viisaudeltaan!
- Anonyymi
Kaikkien, jotka on kyllästyneitä nykymenoon, pitäisi olla valmiita ehdokkaaksi korjaamaan asiat.
- Anonyymi
Kyllä, jos vanhat jäärät jää pois sanelemasta mitä saa sanoa tai äänestää päätöksistä. Itsenäiset mielipiteet on sallittava.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä, jos vanhat jäärät jää pois sanelemasta mitä saa sanoa tai äänestää päätöksistä. Itsenäiset mielipiteet on sallittava.
Mahtaa sama olla ketä siellä on ja päätökset mitä tahansa, niin se on persujen syytä. Niin se on ollut tähänkin asti. Parempi jättää äänestelemättä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2928566Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat725191Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2894579SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden633179Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä22637Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42012Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr61903- 1121892
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401793Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01760