Simo R. Bingolappu

Onko oikea heppu vai keksitty legenda?
4230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Molempia. Sekä ja että. Simo kuollut mutta legenda elää.

Äänestä

Oikea ihminen on tai oli. Simo liikkui paljon kaupugilla. Käveli nopeaan tahtiin ja pummasi kaikilta tutuilta rahaa. Tunsin Simon hyvin työni kautta. Aina kun näin hänet kaupungilla, menin piiloon, koska Simo tuli heti pummaamaan rahaa.

Äänestä
  • Tuli sitten sinun oltuun kaupungin hommissa piilossa työntekijänä. Maksettiinko palkka pimeästi.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tuli sitten sinun oltuun kaupungin hommissa piilossa työntekijänä. Maksettiinko palkka pimeästi.

    Jep maksettiin tai ei..no.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko oikea heppu vai keksitty legenda?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu