Paha mieli mulla mitättömistä asioista
Tiedätkö miten
Anonyymi-ap
11343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mistä on paha mieli?
Tai se vain kertoi paljon minulle itselleni
En tiedä kun et ole kertonut.
et ole ainut mutta asia ei ollut mitätön...
Voi se pata mennä niistäkin jumiin
Kyllä. Se on huomattu, jos esim yksittäinen lause keskustelupalstalla saa sekoamaan erään
Jos sekoaa yhdestä sanasta tai lauseesta jonka joku on kirjoittanut palstalle.
Voidaan silloin ajatella, että ihminen on huono kestämään totuutta minkä on varmaan myöntänyt itselleen aikoja päiviä sitten tai ainakin hyvin kauan aikaa sitten.
Mutta ei halua hyväksyä totuutta siitä, että ei voi saada fyysistä yhteyttä ihmisen kanssa koskaan ketä on kohdellut todella epäreilusti, asiattomasti monien vuosien ajan - mahdollisesti pidemmänkin ajan jakson ajan.
Fyysinen halu ja yhteys ei voi syntyä tyhjästä ei koskaan puhumattomuudesta ei ihmisten välille ketkä eivät ole yhteydessä toisiinsa, tekemisissä toistensa kanssa.
Samankaltaisuus yhdistää mielestäni tai ainakin täytyy olla jotain yhtäläisyyttä.
Toinen ihminen (nainen ) tässä tapauksessa ei näe teillä mitään tulevaisuutta.
Kiinnostusta ei vain ole koska olette vieraita toisillenne ihmisinä.
Itse ajattelen näin: Kestän paljon pahuutta sellaistakin jota ei pysty mitenkään selittämään tai järjellä ymmärtämään. Mutta haluanko lukea täältä palstalta kaiken huonon, ihmisten kivut ja tuskat ja pakkomielteet toisiin ihmisiin.
Tässä miettimistä meille kaikille jotka ketkä jollain tavalla liittyvät palstaan.
Eikö olisi helpompaa oivaltaa, että jos olet oikeasti sairas psyykkisesti niin hae apua itsellesi vapaaehtoisesti älä viivytä vaikka tiedät, että muuta et oikeastaan voi.
Ajattele sitten pakkomielteesi kohdetta toisella tapaa, miten aikaisemmin olet häntä ajatellut. Miksi et voi saada häntä ja miksi hän näyttää torjuvan sinut aina uudestaan ja uudestaan? Ja näin tulisi tekemään jos pääsisit puhumaan hänelle.
Olisiko sinussa jotain sen kaltaista jota hän ei koskaan pystyisi hyväksymään tai useampia sellaisia asioita? Olisiko tässä ihmisessä kehen sinulla on vääristynyt kiinnostus jotain sellaista mitä et tiedä oikeasti mitä et ymmärrä, koska et tunne häntä ihmisenä?
Miksi tämä ihminen haluaa elää yksin jäljellä olevan elämänsä?
Tai vain äärimmäisessä tapauksessa jonkun sellaisen ihmisen kanssa joka täyttää kaikki kriteerit ja on luotettava ihminen kaikella tapaa.
Aamen,samaa mieltä/ pagenainen
En saanut guppe kyllä itse mitään irti tästä selostuksesta, mutta ehkä joku tonttu sai senkin edestä
Kauan meni aikaa.
Sanoit itse avainsanan "mitätön". Jos asia on oikeasti mitätön, yritä asettaa asia ansaitsemiinsa mittasuhteisiin sekä tunneskaalalla ja merkityksellisyydestsä. Voit paljon paremmin.