Joka käyttäytyy hyvin röyhkeästi, ilmestyy jonkun tyypin kanssa pihapiiriin, autoa kaasutetaan ja käytetään yli desibelien, ehkä tarkoituksella, tai tyhmyyttään.
Jotain outoa touhua käynnissä, ei normaalia elämisen mallia.
Poliisit kyllä tietää tyypit, turha sanoa, soita.
Nyt täytyy tapahtua jo, täällä pelätään henkensä puolesta. Kuka johtaa tätä toimintaa?
Jotain outoa touhua käynnissä, ei normaalia elämisen mallia.
Poliisit kyllä tietää tyypit, turha sanoa, soita.
Nyt täytyy tapahtua jo, täällä pelätään henkensä puolesta. Kuka johtaa tätä toimintaa?
Vastaukset 149
Vanhimmat
Onko naishenkilö?
Poikkeaako muista manneista?
Ei ole tappia alaspäin.
Mustilainen Mulko-Silmä Mullistelee Muille - Mullistele Sinä Sille !
Piiri pieni pyörii.
Kyllä se vielä väärään pihaan tulee.
Hyvä!
Hyvä että tännekkin saadaan työtätekeviä ja veroja maksavia ihmisiä
Älä muuta virka, ulosottokaan ei saa, saati verotsto.
Muutamat ryöstöt yön kuhjassa, rahaa irtoaa, "johtoporras" ohjailee näkymätöntä diiliä, sätkä röyhyää.
Kirkko liisaa sivusta einettä pataan.
Olkaa varovaisia tai tasa-arvovaltuutettu, määrää 2-3000 euroa korvauksia rasistisista puheista käytöksestä kun kela korvaukset ei riitä, ei ainakaan syöttää uskontoa voivat vielä tehdä valitukset, kun pohjanmaalla on sorsittu koululaista on joutunut kuulemaan aamuisin uskontoa, perhe varmaan saa kelakorvauksia ja asuu kunnan vuokra-asunnossa ja kunta maksaa 2500 kun joutui kuulemaan vääräuskoista uskontoa, minkälaisia opettajia kunnassa varmaan kepulaisia ja ohjeet vihervassareita opettajilta niiltä tullut viesti hae korvauksia.
Jos sanoo yöntimo niin saako sakkoja?
Täyttä pas***.
Älä viitsi jatkaa tuota, jokaisella oikeus sananvapauteen.
Röyhkeyttä emme kaipaa näille saloille enempää, eikä omankäden oikeuksia.
Liian näkyvää ja selvää.
Poliisit voisi mennä ja tutkia "talojen varastonurkkia".
Helmat vaan paukkuu.
Kyllä näin vaan tapahtui.
Lukiolainen joutui osallistumaan uskonnollisiin aamunavauksiin. Aamunavauksissa Jumalan lupaukset esitettiin tosiasioina. Oppilas oli tallentanut aamunavaukset todisteeksi. Häntä ahdisti. Koulu kehotti oppilasta turvautumaan oppilashuollon palveluihin.
Edellä olevasta tapauksesta oppilas sai 2500 euron korvauksen.
Asiasta uutisoi Yle.
Ei.
Tulispa meidän pihaan🙂
Onko suolapaukut luvallisia?
Oisko sieltä lähtenytki?
Onko tullut Siikajoelta?
Elä sie valakolainen vaihokas ala meijän mirikliä vainoomaan petskoilla tai pitkäkoipi terno ilmestyy yöllä uniis hoplaa!! Nauraa
TÄMÄ TERNO ON NÄYTTÄYTYNYT JO USEASTI, LIKI NYRKIT PYSTYSSÄ.
Huhhuh Eikö ukonrähjäs anna k****ä? Piä huoli onidta asioidtas ennenku ukko on 6m syvyydessä, tahi matalammassa kenties useassa montudsa..?
Mitä sinä tähän tuollaisia sekoitat, selvä uhkaus! Käy minun kimppuun, sehän on jo melkein tapahtunut.
Terno näyttää mustalaiselta on vaan minikokoinen.
112 kun soittaa ja kertoo että täällä jo amnuskellaan niin poliisi kiinnostuu 💩
Olis putkenrassin paikka auki ja lokakkaivo tukossa miten olisi 🤣
??? Kenelle uhkailu tarkoitettu?
💩💩
Työkö on uhkailua
Ei hitossa, jos se toimii oikein, en sitä tarkoittanut. (? ?)
Tykkääkö pahvihousut rottweilereista?
Ei tykkää kun viimeksi jälelle jäi vaan lakerikengät mistä koira teki vinkulelun. En ole koskaan kuullut että nahkakin voi päästää sellaisen äänen
Eivät ainakaan vuosia sitten tykänneet kun tulivat joukolla pihaan myynnissä olevaa autoani tutkimaan.
En usko, kyllä siitä olisi joutunut korvausmieheksi kalleimman kautta. Koira olisi mahdollisesti lopetettu ja paikallislehdessä suuri uutinen asiasta.
Saahan näitä mielikuvitus tarnoita kirjoitella täälläkin mutta totuus on kaukana unessa nähdyistä.
Tiukan paikan tullen laittavat myös kovan kovaa vastaan oikeasti.
Ei saa olla rasisti.
Juu ei tuohanne verorahoja kylälle.
Tavattiin ja annoin ohjeet mennä Lamminaholle vihreään taloon, siellä jyvät erotetaan akanoista ja akkukoneet latureista.
Hitto tää oli hyvä , ehkäpä päivän paras ( repesin ) nauramaan . . join tossa äsken päivä kahvit ja tulin koneele , , kun töihin ei ole kiire näin Lauantaina , , eikä tarvitse appivanhepien luona pistäytyä kun ovat lomalla Rukalla. , , akkukoneesta laturit he he.
Jumala armahtaa, minä en
a Siinäkin oli oli varsinainen " älykääpiö " persuista , , , minä en, , voi hitto mikä mulkero hän oli.
Typerää kielenkäyttöä, ollaksenne aikuisia ihmisiä.
Kannattaa miettiä sitä omaa suhtautumista ja käyttäytymistään vaikkapa. Tuskinpa pyhis on sun yksityinen paikkasi tai valtakuntasi.
Samoin, vastenmielistä sakkia.
Eikö ne ole täällä aiheuttaneet aikanaan ison ongelman. Miksi se muuttuisi.
Huumeet vain lisääntyy ja kauppa käy tiiviisti.
Näitä oman itsensä kauppaajiako tuo edellinen tarkoitti, lienee vinha perä.
Eikö noista jo pääse?
Minäpä en ainakaan tollasta ole tarkoittanut!
Tv tuon joka sanoi että tuskinpa pyhis on jonkun yksityisomaisuutta tai melkein noin....
Nuorehko mustalainen, ja minkä ikäinen hyvänsä, häipyy äkkiä kun sille kunnon pieksämisen jälkeen kerrotaan tarpeeksi selvästi että on viimeinen mahdollisuus lähteä.
Näin on helmat vain heiluu.
Pyhäjärvellä on myös paljon persuja, joten koko paikkakunnan voi jättää omaan arvoonsa.
Lopeta, on asiatonta, älä sotke tankero politiikkaasi tähän osioon.
Kyse koko kuntaa koskevasta diilerisakista.
Oletko osallinen?
Aloittajalle. No mitä sitten eikö se on hieno juttu
Hieno juttu lähteä jalat edellä.
Sinä lähdet ekana 🤣
No ei.
Kaaleet poljetaan suohon.
Mustalaisia kotoutettu muuta sata vuotta yhteiskuntaan ja hyvin on mennyt
noin 500 vuotta
No miksi et soita?
Tuo ei osaa edes lukea, kirjoitti, "että vaikka voissa paistaisi". Se on hyvä ilmaisu.
asukasluku vihdoin nousuun
Hei aloittaja. Ai kamala missä korvessa asut kun pelkäät ihmistä
"Jotain outoa touhua käynnissä, ei normaalia elämisen mallia."
Miltähän tuntus jos aloittajasta joku kirjoittaa samaan tyyliin.. Entäpä jos aloituksen henkilö yhdistää itsensä aloitukseen ? Todella loukkaavaa kirjoittaa tollasta...häpeä !
Ei lie vaikea yhdistää. Silloin natsipersu perse tutisee.
Purran työkokemus 0000v 00kk oopv eli vähemmän kuin aloituksen naisella.
Eikö se ollut 000 kymentä vuotta? 🤣
Curriculum Vitae - Tollokin herännyt lauantain Jalluhoureistaan. Ja kateus Riikka Purraa kohtaa pirteästi vihertää apilan vihreänä. Mukavaa.
Ketä tuo häpäisee, osuuko?
Aloittaja ei käyttäydy piripäiden tavalla.
Piste.
Osaatko sinä hävetä, että kehtaat.
Käyttäytyykö aloittaja yhtä vttumaisesti esimerkiksi syöpää sairastaville, kirjolaisille,
tai vastaavaa?
Mustalaisuus ei ole sairaus vaan sukuvika.
Mitäs NISTEILLE kuuluu?
Paikallisilla alkaa olemaan hieman hankalat oltavat! Se joka leikkiin lähtee, leikin kestäköön🤣
Uhkailuako?
tullut töihin pyhäjärvelle
Persuille ajatuskin töistä on vastenmielistä. Kysykäää vaikka Purralta.
Eeei äääää öööh, lusikka tarttuu tervahan
Lopettakaahan poijat, joutavaa, kukin saa ansionsa mukaan, häirintä on lakiin luettu ja kotirauha kuuluu siihen.
Riikka 😍
Vaihda tuon persun tilalle sana, jonka tietänet, mikä se pitää olla.
Siis vaihtarisana.
Tuollaisia ilmiöitä on useammassakin kylässä . Sosialihuolto niitä ylläpitää
Purra eli 2004 - 2016 soi´ssuntuill😂
Hoh hoijaa tuota unettavaa lässytyksen toistoa.En enää ikinä äänestä kepua enkä suosi muidenkaan tuon lässytyksen takia.Kaikki keskustalaiset taitaa olla päästä vialla.
"soi'ssuntuill" 🤣. Ei ole vaikea päätellä että kuka on taas tullut nolaamaan itsensä 🤣. Ja eikö se ollut vuoteen 2106 asti 🤣
Peukkua se kauppaa, ja kauppa käy.
Näin on.👌
Persut ei muuta Peukkua kaipaa kuin puolueveljen"miesoletetun"peukkua pyllyynsä.Se on PersSomalialaisten esileikki ennen varsinaista aktia.Siinä aitaa kaatuu ja Pyhäjärven tanner tömisee kun kaksi hintelää Persnuijaa yhtyy❤
Etkö parempaan reppana pysty🤣? Tuolla et pääse vielä vihervasemmiston "kootut kokoelmaan" 🤣. Ja mites kiihkeä vihervassari, jonka kuuluu kannattaa pridea, wokea ym pilkkaa seksuaali vähemmistöjä?
Persut peukuttaa toisiaan vaalituvalla.
Ruottissa ei niillä ole enää olemista kun isommat mafiat vallassa niin pakenevat tänne hihhuloimaan ja huumeita myymään.
Perussuomalaisten joukossa on eniten rikoksesta tuomion saaneita henkilöitä.
Näitä kirjoituksia kun lukee niin huh.
Minullakin rupeaa nyrkki pystyyn nousemaan..
Tämä Purran haukkuja ei osaa edes kirjoittaa.
Purra tekee sen mikä pitää tehdä. Kova rouva.
Nämä toimenpiteet olisi pitänyt tehdä jo vuosikymmenet sitten vaan kukaan ei uskaltanut.
Tykkääköhän Maho Riikkuli vähän kovemmasta menosta kuten nyrkillä nainnista?NatZit kun yleensä tykkäävät vähän kovemmista otteista?🙏
Juuri näin 👍. Kerään kaikki älöttävimmät ja sairaimmat solvaukset kokoelmaksi, että vihervasemmisto saa tehdä niistä vaikka vaalipuheen.
Naisvihaa heti aamusta. Mites seksuaali vähemmistöt ja päättäjät, jotka toivoit Montun reunalle Pohjois korean tyyliin? Jotain "z" johtajaa kaipailit kovasti? Vai eikö muisti pelaa eilisen jälkeen?
Muistathan nämä puheet voidaan ilmoittaa johonkin parempaan paikkaan.
Aivan vapaasti vaan juotto vasikka,mutta suosittelen ilmoittamaan jonnekkin seksinovelleihin tuon textin? Kuka muuten on Maho Riikkuli?tuskin sen nimistä henkilöoletettua Suomesta löytyy🙏
Älä välitä, tollon kirjoituksia nuo säkenet Purrasta, himo hiipii hänen hihojensa kautta hipiään, hiki helmeilee, eikä antajaa näy.
Alkoiko pelottamaan, että media ja sen myötä poliisi kiinnostuu sinun joukkomurha ym fantasioistasi? Ja voin vakuuttaa, että kyllä poliisi tarvittaessa löytää sinut äkkiä.
Ronaninaiset ovat kauniita naisia verrattuna erään paikkakunnan naisiin. Sekin yx paikallinen noita käveli halpa hallin pihalla krapula naamalla ja siilmänaluset mustana.
Noita jahti menossa 🤣
Miesvihaa parhaimmillaan, misogynia on sairaus sekin.
Homous ja pedofilia ei korjaannu edes hoidoilla, elävien kivien toteamus.
Pitäsköhön muuttaa sinne ja kutsua sukua kylään useesti 🤭
Täällä ei teistä tykätä. Tiedätte sen hyvin itsekkin😅
Ikävää, vaikka en ole romani kuitenkaan.
Turhautunut kun ei saa töitääää tehdääää
Kuten Purra?
Sossun tuilla vuoteen 2106 asti, ei tarvitse tehdä töitä.
Riittävästi soittoja häkeen, polliisin pakko lisätä partiointia tilastojen mukaan.
Soitto joka kerta kun häirintää.
Ei puutu vähäisiin asioihin, eli pieneen autolla kaasutteluun.
Täytyis henkeen tai omaisuuteen kohdistua.
Kuljettajan ajokunnon ja auton paperit voi tarkastaa.
Eiköhän asiaan liity monta muutakin, tiedätkö mitä lakiin on kirjattu sanasta; kotirauha!
Lakitupaan menee, ei tänne enempää.
Pakko alkaa puuttua kun hälytys tilastot nousee, tämä on tieto.
Kotirauhan suoja tarkoittaa, että kotirauhaa suojaaviin rakennuksiin ja alueille ei saa tunkeutua ilman lupaa. Kotirauhaa ei saa myöskään rikkoa kovalla häiritsevällä metelillä eikä salaa katselemisella, johon myös salaa valokuvaaminen kuuluu.
Miten mahtaa virkavalta suhtautua pieneen kaasutteluun vakio autolla kun Bemarinuoret kaahaavat suoraputkisilla viritetyillä autoillaan moninkertaista melua aiheuttaen.
PYHÄJÄRVELLE ILMESTYNYT NUOREHKO MUSTALAINEN
Ajakaa heti pois rosvon alku.Näitä ei tarvita .
Minne sinut pitäisi ajaa?
Pitäkäähä kulmapöksyt aisoissa,etteivät hillu liikoja.
Eiköhän nuo yhteistuumin saada aisoihin, huumeet sinne samaan vakkaan.
Tärkeäpää on saada persut kuriin.
Eikö "herra" tuhoa persut ydinpommilla, paistaa heidät voissa ja langettaa ruton heidän päällensä, aamen?
Ei tarvitse. Heidät saa lähtemään kalppimaan sanomalla: Eiköhän aleta hommiin.
Tämä koskee vihervasemmistoa, vai onko joku nähnyt työnteosta pitävän vihervasurin? Kadulla kyllä maataan ja yritteliästä väestönosaa solvataan ja kansallis sosialismia kaivataan.
Joku saa ne varmaan pois sieltä. Jos on häiriköintiä. Ei häiriköinti ole missään hyvä. Ihmiset käyttäytyvät nykyään oudosti, jopa aikuiset. Kaksi ulkomaalaista poltti jotain huumesavuja keskellä jalkakäytävää Treella, kun olin kävelemässä just siitä kotiin. Harmittaa. Menisivät jonnekin paikkaan jossa se savu ei haittaa muita.
Mutta tykkäätte hakkereista kiusaajista kus*ttajista sun muuta.....
Seuraavan kerran kun tulevat sinun tykö, niin anna kirves ja sano, että takapihalla on kasa halottavia puita. Tämän on pakko toimia👍👍
Rasismia.
Omintakeinen karsinoiva laintulkinta some-oikeuksista kukoistaa.
Tympeää ja ala-arvoista.
Oikeutetaan rasisimin tunnusmerkein somessa solvaamaan perussuomalaisia oikein "isojen esimerkeillä ja ohjeilla".
Täällä joku tekee hyvää vaalityötä persujen puolesta. Mitä enemmän persuja haukutaan sen paremmin Persut saavat ääniä. Minun äänen ainakin saavat tulevissa vaaleissa
Tämä on totta.Kepuräkyttäjien ansiosta persut saavat ykköspaikan valtuustossa. Siitä suurkiitokset HeKolle ja Eeva-riitalle
ompa hyvännäköinen nam..
Talvella ei neliapilat kasva.Neliapila=keskustapuolue.
Tenho!
Juha ja tommi ne yhteen soppii
Pyöriikö samoissa piireissä paikallisten nistien kanssa?
Ei,vaan on tullut Pyhäjärvelle kartoittamaan paikkakunnan Rasisti/NatZi Persujen tilannetta.Supo maksaa hänelle palkan🙏
Siis "natiseja"?
Purran työkokemus 0pv 0kk 0v- Maassa ei ole yhtään tummaa, joka olisi tehnyt yhtä vähän hyödyllistä!
Eikö se ollut 000 kymentä vuotta ja 100 000 tuhatta työtöntä ja sossun tuilla vuoteen 2106 asti, vai oliko se vuoteen 218 asti ja puninin puntissa natisit marssii?
Lasketaanko SpermaTurpana olemista työkokemukseen?🙏
000 kymentä vuotta ja okk ja ovk?
Puhut ajasta 2004 - 2016? Saat päättää itse Teemu.
Vittu mitä paskaa eikö teillä helvetin pölkkypäät ole mitään muuta elämää kuin jauhaa täyttä paskaa suoli 24 sivustolla
Sitä saa mitä tilaa ja ei parane itkeä, kun saa mitä jakaa.
Purrasta saa jauhaa. hih hih
Sitä saa mitä tilaa
Eikö pyhäjärveltä enää löydy miehiä?!
Sieltä ajettiin aikoinaan mustalaiset
Kaikki hevon vittuun!itku kurkussa
Lähtivat kaikki pois!!
Heidät on jo ajettu enää persut ovat Kelan elätteinä.
Sittenhän kela korvauksia voisi leikata? Mutta vihervasemmisto vastustaa sitä, miksi 🤔
Etsii Helluntaiseurakuntaa väärältä paikkakunnalta.
Eipä op näkynyt muuttiko pois?
hai hyvä että on säpinää.