Vaikea sanoa, mutta varmaa on että meillä on ainakin yksi täyttä paskaa puhuva kunnallispoliitikko. Ihmetellä kyllä täytyy että Patjas menee tuollaiseen paikkaa kinastelemaan, itselleni ei ainakaan tulisi mieleen tuollainen vierailu vaikka kuinka joku Talvala viittoisi kylään.
https://yle.fi/a/74-20124819
Kumpi valehtelee, Patjas vai Talvala?
17
546
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan tuo muuten vähän outoa että Talvala soittaa tuosta asiasta Kouvolan sanomille yli kuukausi tapahtuneen jälkeen, ja juuri sen jälkeen kun Patjas avautunut valtuustossa maahanmuutosta pahoittaen vihreiden mielen.
- Anonyymi
KS oli ottanut yhteyttä Talvalaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
KS oli ottanut yhteyttä Talvalaan.
Oli joku muu vihreä oli soittanut kouvolan sanomille.
- Anonyymi
Olihan siellä paljon todistajia paikalla.
- Anonyymi
Juu varsin luotettavia todistajia.....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu varsin luotettavia todistajia.....
Selvinpäin kuitenkin...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Selvinpäin kuitenkin...
Mistä tiedät miten päin ne oli?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä tiedät miten päin ne oli?
Moro Janne!
- Anonyymi
lue äkkiä kohta poistetaan
- Anonyymi
Patjaksen somea vilkaisin, aika järkevän vastineen tuo siellä on asiaan antanut. Kyllä minä ainakin tuon uskoin, ja oma mielipiteeni on ettei tuo monikuttuurikeskuksen johtaja ihan rehellistä lausuntoa antanut. Outoa tosiaan että koko asia tuli nyt vasta jälkeenpäin esille, jos olisi tapahtunut kuten vihreät väittää niin kyllä tuosta olisi revitty otsikot heti tuoreeltaan. T: Ketjun avaaja.
- Anonyymi
No eihän sen juopon selityksiä usko kuin kahellimmat persut.
- Anonyymi
Äijän somehan on täynnä disinformaatiota ja valeuutisia. Ja nyt yhtäkkiä se puhuukin totta? Niinpä.
- Anonyymi
Eihän persu valehtele.
- Anonyymi
Ei toki, heillä on vain toinen totuus.
- Anonyymi
Irakki on luotettava
- Anonyymi
No onhan selvää että rasistinen persu ei kännissä kiusaa maahanmuuttajia. T: Ketjun aloittaja
- Anonyymi
Monikulttuurilla ei Kouvolassa tee mitään. Vanhuksille kokoontumispaikka palveluineen ja Kelalle ja seurakunnille avustuspyynnöt kiitos, he ovat kouvolan meille elinvoimaisena antaneet.
- Anonyymi
Patjas varmasti tykkäsi jos joku mamu menisi sekoilemaan kuntosalilleen kännipäissään ja vittuilisi muille asiakkaille.
- Anonyymi
Kenelle muille asiakkaille ?
- Anonyymi
Eipä Patjas seuraaviin vaaleihin muuta mainosta tarvi.
- Anonyymi
"No onhan selvää että rasistinen persu ei kännissä kiusaa maahanmuuttajia. T: Ketjun aloittaja"
Onhan se selvää ettei vihreät kiusaa suomen eläkeläisiä.
"Vihreiden Atte Harjanne on saanut syystä haukut käsittämättömästä, käytännössä kostolle perustuvasta eläkeavauksestaan"- Anonyymi
Ehkä voimmekin siis alkaa puhumaan "viherpersuista".
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1402806Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2732478Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?301483Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351452- 1211182
- 1081143
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131022Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La59906Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.299882