Dacian myynti mataa

Ei mene kaupaksi noita näkee tosiharvoin missään. Mistä johtuu?
15522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Johtuu siitä, että suomalaiset eivät usko romanialaisen automerkin olevan yhtä hyvä kuin muutkin.Taloudellisia tosiasioita ei haluta tunnustaa. Itse olen tyytyväinen valintaani.

Äänestä
  • Oletko vain tyytyväinen vai tosi tyytyväinen. Kiljutko ilosta kun omistat Dacian.

    Äänestä

  • Sinä voit henkilökohtaisesti olla hyvinkin tyytyväinen. Mutta ei daciaa voi mitenkään laajasti suositella, ei toimi: taksina, kuriiriautona, siirtoautona tai ylipäätään missään työkäytössä. Kokoajan jotain paskana, pitkää vuoroa kun tuollaisella paahdoin niin vitutus kyllä kääntyi kyllä kaakkoon. Corollan hybridillä kelpaa työajoja ajella, rentouttavaa kyytiä ja ei koskaan mitään vikaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Sinä voit henkilökohtaisesti olla hyvinkin tyytyväinen. Mutta ei daciaa voi mitenkään laajasti suositella, ei toimi: taksina, kuriiriautona, siirtoautona tai ylipäätään missään työkäytössä. Kokoajan jotain paskana, pitkää vuoroa kun tuollaisella paahdoin niin vitutus kyllä kääntyi kyllä kaakkoon. Corollan hybridillä kelpaa työajoja ajella, rentouttavaa kyytiä ja ei koskaan mitään vikaa.

    Älä nyt poika jaksa kirjoitella tyhmyyksiä. Daciaa on Euroopassa todella paljon taksina ja työkäytössä ja onhan sen yksi mallia ihan koko Euroopan myydyimpiä.
    Corolla ei kelpaa työajoon sen huolto-ohjelman takia ja melu ja epämukavuus ei tosiaankaan houkuta sellaisella ajamaan kuin marketin ja kodin väliä, oikeasti.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Älä nyt poika jaksa kirjoitella tyhmyyksiä. Daciaa on Euroopassa todella paljon taksina ja työkäytössä ja onhan sen yksi mallia ihan koko Euroopan myydyimpiä.
    Corolla ei kelpaa työajoon sen huolto-ohjelman takia ja melu ja epämukavuus ei tosiaankaan houkuta sellaisella ajamaan kuin marketin ja kodin väliä, oikeasti.

    Corolla on merkittävästi hiljaisempi ja mukavampi kuin sandero. Tiedän kun vaihdoin 21 sanderosta 21 corollaan. Mikä hinku teillä on jauhaa paskaa ilman kokemuksia?

    Äänestä

Niin no, 2023 Euroopan toiseksi eniten myyty automalli on Dacialta Sandero.
Tuota enemmän myi vain Tesla Model Y.

Miten siis ilmenee se ettei Dacia mene kaupaksi?

Äänestä
  • Dacia Sandero on tänä vuonna Euroopan eniten myyty automalli. Tesla Model Y on sijalla kuusi.

    Äänestä

Hei. Tämä on Dacia palsta. Täällä saa vain kehua Daciaa. Kaikki muu puhe on trollausta ja jonnin joutavaa höpinää. Dacia mies on siitä hassu ukkeli että ei usko totuuksia. Vain keinotodellisuus kelpaa.

Äänestä
  • Totuus: Dacia on hintaansa nähden hyvä auto. Valitettavasti se hintaetu näyttää pienentyvän.

    Äänestä

  • Kovaa puhetta pojulta jonka auto on yhtä vanha kuin itseon.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Kovaa puhetta pojulta jonka auto on yhtä vanha kuin itseon.

    Vanhimmat Daciat ovat alle 15 vuotiaita. En ole ennen tiennyt, että niin nuorila on autoja liikenteessä.

    Äänestä

Totuus. Dacia on hintaansa nähden hyvä auto:::tulihan se sieltä. Kehuja kehujen perään. Dacia-mies ei yllättänyt tälläkään kertaa. LOL

Äänestä
  • Susipaska oli dacia ja hätä tuli vaihtaa toyotaan:

    20tkm - 40tkm välillä tapahtunutta minulla henkilökohtaisesti.

    - Raidetangon pää oikea
    - Airbag valo
    - Jarruvalo
    - Kytkin täristää voimakkaasti, teki liikkeelle lähdöistä erittäin veemäistä
    - Jakoketjusta ylimääräinen sivuääni: korjaamon toteama
    - Iskareista alkoi kuulua töyssyissä "TSHH" "TSHH" ääni
    - Armoton nitinä kojelaudasta ja muualta ympäristöstä
    - Kuskin penkki alkoi lonksahdella sentin eestaas kovemmissa kaarteissa
    - ÄÄNEKÄS kitinä vasemmasta etujarrusta, ei korjaantunut edes palat ja levyt vaihtamalla

    Silleesti kestääpi jakoajossa DATSIA SANDERO. On siinä helvata 20tkm sisään aikamoinen paletti. Edellisen clion kanssa oli aivan sama homma 160-180tkm välillä, eri viat mutta vielä pidempi lista. Ei nää ELFFIT kestä rivakkaa ja hektistä työajoa. Sattuneesta syystä hain corollan ennen kuin olisin löytänyt itseni niuvasta potemasta hermoromahdusta.

    Äänestä

Dacian myynti mataa KOSKA SUOMALAISET EIVÄT USKO ETTÄ DACIA ON HYVÄ AUTO

Äänestä
  • Näinhän se on ja lisänä on vielä heikko itsetunto.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei mene kaupaksi noita näkee tosiharvoin missään. Mistä johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu