Nainen, on aika paha olo

Apua ei saanut tarvittaessa.
Jälleen pettyneenä en enää soita yhtään minnekään.
Katsotaan miten tässä käy.

:/
11414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä se menee ohi. Hengitä rauhassa sisään ja pitkään ulos. Lähetät kehollesi viestin, ettei ole mitään hätää. Nyt tuntuu huonolta, mutta se menee ohi. Ei ole hätää. Sinua rakastetaan, rukoilen puolestasi.

Äänestä
  • Kidutetaan ei rakasteta toistetaan samaa traumaattista kokemusta.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kidutetaan ei rakasteta toistetaan samaa traumaattista kokemusta.

    Kiitti vtusti kuule tosta sitten..
    Enpä ootakaa maanantaihin et katkee yhteys niiku äsken laitoin viestillä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kiitti vtusti kuule tosta sitten..
    Enpä ootakaa maanantaihin et katkee yhteys niiku äsken laitoin viestillä.

    Siis minä koen että minua kidutetaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Siis minä koen että minua kidutetaan.

    Minusta on tuntunut tuolta jo pdemmän aikaa! Tuijotettiin vuosien ajan mitään sanomatta!

    Äänestä

Sellasta se on, kaikella on tarkoitus.
Tai sitten syy ja seuraus.
Joskus sellaset sattuu siitäkin syystä että
ite on jättänyt jonkun yksin.

Äänestä

Eikö tullut mieleen kääntyä puoleeni. Olkapäätäkö olit vailla.

Äänestä

Todellisuudessa aivokemiasi kiduttaa sinua.
Voit vaikuttaa asiaan.
Älä ajattele kaivattuasi. Älä kirjoita hänestä mihinkään, älä hemmetissä seuraa häntä yhtään missään. Jos et voi poistaa niitä facebookista ongittuja kuvia niin työnnä muistitikulle ja laita tikku johonkin vaikeaan paikkaan. Sit sulla on ne ja sinne ei tarvi katsoa enää koskaan. Olen tehnyt näin.
Olen kerännyt sen verran itsekunnioitusta että päädyin ajattelemaan että olisi hyvä jos kaivattuni voisi joskus oppia jotain omasta vahingollisuudestaan - hän kohteli minua nimittäin epäkunnioittavasti.
Mitä enemmän katsoin tosiasioihin sen enemmän koko vyyhti avautui.
En halua siltä mieheltä mitään, ja kiinnostukseni olisi korkeintaan enää tieteellistä

Äänestä
  • Lähetin liian aikaiseen.
    Mut joo. Se mies on kummallinen yksilö mutta ei ilman tunteita tarkasteltuna mitään jonka kanssa haluaisi perustaa perhettä. Mt-tapaus, ja teki minusta samanlaisen ihan omalla kehnolla kohtelullaan.
    Käytin liian monta vuotta hänen kaipailuun.

    Nyt olen herännyt. Elämässä on minulle kaikki mahdollisuudet joihin vain pyrkiä ja kurottaa.
    Tietysti ensin on oma jaksaminen entisöitävä.

    Toivon että pystyt päästämään irti kaipauksestasi. Se voi johtaa kuolemaan - ymmärrätkö? Edes sen takia on päästettävä irti.
    Mikään toinen ihminen ei ole sua itseäsi tärkeämpi, etenkään silloin kun se toinen ei osaa arvostaa sinun intohimoasi yhtään.
    Mutta intohimosi ei ole arvotonta itsessään, se on sinun voimavarasi. Se vain pitää kohdistaa oikeisiin asioihin, kuten harrastuksiin, niin silloin se voi kukoistaa ja toimia oikealla, tarkoitetulla tavalla.

    Löydä itsesi taas. Kaipauksessa olet eksynyt.
    Tarvitset itseäsi yhä.

    Äänestä

🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Apua ei saanut tarvittaessa.
Jälleen pettyneenä en enää soita yhtään minnekään.
Katsotaan miten tässä käy.

:/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu