Pettymyksen kanssa? Kumpi on antanut toivoa, sinä vai minä? Varmaan kumpikin ja molemmat rakastui. Eikö kumpikaan tiedä mihin toinen on valmis.
Miten elää sen
Anonyymi-ap
14376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
minun rakas kuoli tai hävisi johonkin. en ole ikinä ollut rakastunut sinuun tai toimintaasi. olet ällöttävä. jätä rauhaan. eikä ole ikinä ollut suhdetta ihastumista tai tunnetta yhteenkään j mieheen. eikä saati teiltä mitään hyvää, pelkkää pahaa, huonoa, väkivaltaa, vainoa ja varkauksia. ei mitään hyvää sanottavaa.
ennen ku kysyt ei oo mitään hyvää sanottavaa teistä. muut ovat saaneet tykkäävät minä en koska mitään hyvää ei oo tänne tullut, ei asioita, ei ihmisiä, ei yhteyksiä. hyvää toki on tullut ihan muuta kautta, ja ootte hakannut niitäkin. niin töitä, rahaa, juttuja, suhteita, ihan kaikkea. halunnut rajoittaa, yrittää saada väkisin vapaasta tahdosta tekemään teille hyvää ja ottamaan huonoa vastaan. mitään teillä ei oo annettavana, joka ihmissuhteeseen yritätte vaikuttaa että olisi hyödyllinen muille. teette elämästä karseaa, viette toivoa ja iloa, mitään teillä ei ole tarjota, mitään hyvää en teissä tai toiminnassanne näe. oikeasti hyvää, rakentavaa ja kestävää, elämän iloa nostattavaa. kaikki perustuu ihmisten hakkaamiseen, vainoon, alistamiseen ja väkisin jakamiseen, pakko suhteisiin jne. hyi vittu miten karseaa ja etovaa porukkaa.
Muistoissa hyvä mennä ei vahingoita toista.
jokaista juttua yritätte saada teille vaikka teillä ei mitään tekemistä niiden kanssa, joka jutusta hyötyä teille, vaikka ei teille kuulu, ei ole teidän, ei teidän aikaan saannosta, ei teidän. joka juttu myydään pois kun ootte niihin päässyt käsiksi, niitö en voi enää tehdä. koska viette hyödyt ja teette työstä karseaa.
Illallista Rossossa voihan sen niinkin ajatella. Raha ei niin tärkeää, mutta sydän menee ja se on tärkeä.
ei se ole kiusaamista sanoa jos väkisin ja laittomasri tungetye asioihin jotka ei teille kuulu ja teette elämästä karseaa että tietoisuutenne tekee hirveää muissa, te tykkäätte, mutta yhteistyötä ei haluta ja tarvitaan oma itsensä omaan elämään. ei se ole kiusaamista sanoa ei ei haluta nostattaa teitä vaan elää omaa elämää. ja on oikein sanoa että ei halua ja itte karseaa porukkaa, minun kannalta. ette tuo minulle hyvää tai ole hyviä, vaan huonoa ja tuotte huonoa, kiusaa ja, kaikkea Pahaa viime vuosina. ootte myös kateellisia ja teette kiusaa ja tihoatte kaikkea.
jokaisella jolla on suhde tai mustis ex pitäisi Laittaa tänne jotta muut osaa välttää ja varoa.
siinä on sairasta että veloittavat maksua jos jossain liikkuu ja tekee, se yhteistietoisuus, se tuhoaa perheitä, se tuhoaa töitä, ihmissuhteita, elämää. se ei toimi, varsinkaan tänä päivänä.
ja se rajoittaa ihmisiä, saatikaan että siinä mennään yli.
Sekavaa senttiä taas aamutuimaan 🥸
Kumpikaan ei ole varma toisen tunteista. Tunteet tunnustamalla pilaisi niin monta asiaa ja tapaaminen virallisissa merkeissä olisi sen jälkeen todella vaikeaa mikäli on kuvitellut kaiken. Pieniä vihjeitä ollaan annettu puolin ja toisin (keskusteltu kuinka toisen kanssa on helppo olla oma ittensä).
Aamulääkkeet taitaa olla vielä ottamatta.
Kannattaa ottaa selvää mihin toinen on valmis. Itse ehdotin tapaamista, hän ei ollut siihenkään "valmis", joten se siitä. Ei tarvi arvuutella enää.
Ehkä sä nyt selviit