Jyväskylän väestönsuojat

Jyväskylässä ei ole yleistä isoa väestönsuojaa joten turvallista tilaa ei riitä kaikille. Osa tietenkin tajunnut lähteä kaupunkialueelta, mutta kerrostalojen häkkivarasto suojat ihan yhtä tyhjänkanssa nyky ohjuksia ja drooneja vastaan.
18323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Paikat voisi varata kantasuomalaisille. Muut voivat piiloutua Kelan toimistoon, jos tänne vielä haluavat jäädä.

Äänestä
  • Paikat varattu Arjalaisille lajille.

    Äänestä

Köyhimmät ja sairaammat jäävät kaupunkiin huutamaan suu auki ruokaa ja lääkkeitä, kuten nytkin.

Äänestä

Jyväskylä on täynnä noita monttuja, kiitos tämän Kiihkomielisen Korruptoituneen Kokoomuslaisen joka huseeraa siellä kaupungintalossa

Äänestä
  • Mitä se auttaa? Jos Suomi on sodassa sitten on luultavasti myös muut Nato maat ja Eurooppa sekä USA.

    Äänestä

Varakkaat hankkineet jo luxus bunkkereita Uudesta -Seelannista.

Äänestä
  • Niinpä tietysti.

    Äänestä

Suomen kansa ei ole ollut näin poliittisesti kahtiajakautunut sitten vuoden 1918. Puuttin luultavasti kiittää Purraa tästä.

Äänestä
  • Jotkut jaksavat uskoa nykyäänkin transformer muurarien valheita.onnea siihen.

    Äänestä

Vielä on kuukausi aikaa erota armeijasta..

Äänestä

Kannattaa hakeutua kokoomuslaisten bunkkeriökytaloihin. Niissä on hyvät ja isot kellaritilat.

Äänestä
  • Kokoomuslaisten viinikellareista ei ole enää tuossa vaiheessa hyötyä.

    Äänestä

Tulisipa ohjus ja tappaisi. Tuo olisi kyllä enemmän kuin voisi toivoa.

Äänestä
  • Vai menisitkö ennemmin Suvimäen Klubitalolle?

    Äänestä

Nk.västönsuoja on kerrostalossa häkkivarastona ja täynnä tarpeetonta rojua. Tarvittaessa se on häkkeineen oltava tyhjä alle kolmessa vuorokaudessa!
Kuka sen tyhjentää esim. senioritaloissa? Kiinteistöhuolto on jo siinä vaiheessa painunut omiin bunkkereihinsa.

Äänestä
  • Eiköhän ne seniorit siirretä ensimmäisenä pois kaupungista. Tosin Ukrainan tyyliin pakenevat vain nuoret ja terveet.

    Äänestä

Jyväskylä on täynnä noita monttuja, miksei voi niihin mennä? Ai niin nämä ovat varattu eliitti Kokoomukselle...

Äänestä

Kaiva vaan poterosi itse. Kaupungin rahat menneet hippoksiin ja parkkitaloihin. Veroprosentti nousee ja palvelutaso laskee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jyväskylässä ei ole yleistä isoa väestönsuojaa joten turvallista tilaa ei riitä kaikille. Osa tietenkin tajunnut lähteä kaupunkialueelta, mutta kerrostalojen häkkivarasto suojat ihan yhtä tyhjänkanssa nyky ohjuksia ja drooneja vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu