Ministerit eivät voi toimia virassaan lainvastaisesti-Isis Haavisto mm?

Anonyymi-ap

Puolueen puheenjohtajan Minja Koskelan mukaan vaikuttaa siltä, että sisäministeri Mari Rantanen (ps.) ei ole puhunut totta sanoessaan, ettei uskonto ole ollut pakolaiskiintiön valitsemisperusteena.

– Vaikuttaa selvältä, että sisäministeriön poliittinen johto on pyrkinyt suosimaan pakolaiskiintiössä kristittyjä muita uskontokuntia edustavien pakolaisten sijaan, Koskela sanoo.

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä tuleekin esittämään epäluottamusta Rantaselle.

– Ministerit eivät voi toimia virassaan lainvastaisesti. Ministerin on oltava rehellinen ja annettava oikeaa tietoa niin kansalaisille kuin eduskunnalle. Tässä on kyse ministerin aktiivisista toimista, joilla on pyritty vaikuttamaan päätöksiin.
Politiikka YLE kertoo

PS. taitaa PS saada lisää kannattajia.
Saksan politiikasta voit ammentaa miksi-mitä muslimimiehet tekivät siellä

20

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ministerin tulee olla rehellinen oli persut mitä mieltä tahansa. Mihin tämä kansa voi enään luottaa?Mitä muuta ne siellä kabineteissa sählää ja pimittää?
      Kysymys ei ole maahanmuuttajista, vaan ministerin rehellisyydestä ja luottamuksesta.

      • Anonyymi

        et vahingossakaan muista isis toimia ja haavistoa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        et vahingossakaan muista isis toimia ja haavistoa?

        Muistetaan, mutta sen taakse on turha mennä piiloon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muistetaan, mutta sen taakse on turha mennä piiloon.

        Ohko perse-pekka laajentanut harrastuspiiriään ja perustanut haaremin, kun ei näistä ulkomaalaisista ISIS-morsioitaan ole kuulunut mitään? Suomen passit kyllä kirjoitutti niillekin, jotka eivät yhtään sanaa suomea osaa eivätkä olleet koskaan Suomessa käyneetkään. Rahallahan saa ja oikein suurella rahalla voi ostaa morsiamia AlHolin vankileiriltä, karatahan sieltä ei voi. Ja valtion veroRahaa perse-pekka lienee polttanut eniten koplassa ellei stupido pane paremmaksi. Siksihän meillä koko ajan veroja nostetaan, ettei näiltä mitään puuttuisi. Ajattelepa nyt sitäkin, että kun verojesi jälkeen käteesi jäävällä rahalla jotakin ostat, niin sen hinnasta enemmän kuin yksi neljäsosa menee näitten perse-pekkojen omaan käyttöön. Siis sen palkka- tai eläkeveron lisäksi!


    • Anonyymi

      Persut ja kokoomus aina pöyristyvät ja uhriutuvat kun joku sanoo heistä totuuden.Eivät pöyristy kyllä yhtään valehteluistaan,rasismistaan ym. ala-arvoisesta käytöksestään.

      • Anonyymi

        voihan naimasima


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        voihan naimasima

        Persun kieli näkyy eryityvän suomen kielestä vauhdilla, tällä vauhdilla heistä ei saa kohta mitään tolkkua.


      • Anonyymi

        Oliko rasismia ennen islamin tuloa suomeen?
        Juha sipilä?
        Suomen keskusta?
        Imaamit käyttää työkaluna termiä?


    • Anonyymi

      Onse mukavaa kulkea lähiöissä,kuppakskuksissa noitte hijabbi terroristien seassa.
      Koskaa ei tiedä kenen kaavun alla pommi jysähtää..
      Myyrmäen pommi. Se oli esimakua tulevasta. Profetia siitä mihin suuntaa nää yhdenvertaisuus valtuutetut sun muut muslimloverit meijän kaikkien isänmaata ajaa.
      Ei tehä mitään! Ei puututa! Annetaan idiootti sannojen jatkossaki kyhäillä sukupuolineutraaleja uudistuksiaan..Haaviston valtion rahoilla salakuljettaa rättipäitä suomeen. Tehdään suomesta isiksen,hamasin,hisbollahin,huthien turvasatama!!
      Annetaa näitte karva-apinoiden raiskata mejä lapsia.
      Päästetää jatkossaki koulukiusaajat, turun ääliöt, pedarit, dalidomeja vallan puikkoihi.

    • Anonyymi

      puhutaan yhdessä

    • Anonyymi

      PERUSSUOMALAISTEN

      AIKAANSAANNOKSET ORPON HALLITUKSESSA

      • KÖYHIMPIEN ASUMISTUKIEN LEIKKAUKSET

      TYÖTTÖMYYSTURVAN LAPSIKOROTUSTEN POISTAMINEN

      • HOITAJAMITOITUKSEN LEIKKAUKSET

      • ALV-KOROTUS (25,5%)

      • SAIRAUSPÄIVÄRAHOJEN LEIKKAAMINEN TYÖKYVYTTÖMILTÄ

      • IKÄIHMISTEN YMPÄRIKAUTISEN HOIVAN LEIKKAUKSET

      • AMMATILLISEN KOULUTUKSEN LEIKKAUKSET

      • TYÖTTÖMYYSTURVAN SUOJAOSIEN POISTO

      • ANSIOSIDONNAISEN LEIKKAUKSET

      • "VESI ON MEIDÄN" KANSALAISALOITTEEN VESITYS

      • VUOROTTELUVAPAIDEN LAKKAUTUS

      • AIKUISKOULUTUSTUEN LAKKAUTUS

      • LAKKO-OIKEUDEN RAJOITTAMINEN

      • IRTISANOMISSUOJAN HEIKENTÄMINEN

      • PALKKAKUOPPALAKI

      • ENSIMMÄISEN SAIRAUSLOMAPÄIVÄN PALKATTOMUUS

      • TOIMEENTULOTUEN LEIKKAUKSET

      • LÄÄKEKORVAUKSIEN LEIKKAUKSET

    • Anonyymi

      "-Ministerit eivät voi toimia virassaan lainvastaisesti. Ministerin on oltava rehellinen ja annettava oikeaa tietoa niin kansalaisille kuin eduskunnalle."
      Jos tuota noudatettaisiin, niin mahtaisiko ministereistä yhtään jäädä virkapalkkaansa nauttoimaan kun rikoksiin syyllistyneet kyörättäisiin vankilaan?
      Pelkkää sananhelinää on nuo ja muukin perustuslaki. Rahvaalle tyrkytetään vain lisää paskaa kiiltopaperissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      jjköö

    • Anonyymi

      Hallitusyhteistyöhän kuuluisi toimia niin, että siellä käytäisiin enemmän dialogjea, eikä monologeja , mutta tuo on peruskäyttäytymistä Suomessa, itku, huuto ja raivari, eduskunnasssakin joskus, kuten esimiehellä nintendotason osaaminen.

    • Anonyymi

      onneksi sentään asiakaskunta eli kansa on joskus kohteliasta mutta aikomuksena ei varmasti ole edes kuvitella että tukisi millän tavoin noita monologeja jos ne perustuvat täysin vääriin arvoihin. Valtionrahoitus on muuttumassa kyllä, siinä voi kaatua tai jäädä vähemmälle jokin toimmiielin kokonansa.

    • Anonyymi

      henkilöstösuunnittelu käyntiin. ketä oikeasti tarvitaan, ketä ei..

    • Anonyymi

      täten voi sitten toimintakatekin kääntyä lussan puolelle, kun osataan yleisesti suunnitella ja hallinnoida jhomma.

    • Anonyymi

      Islam on kuolemaa naisille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2514
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2511
    3. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      29
      2487
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1886
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      29
      1758
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      311
      1665
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1486
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1348
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1078
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      25
      1060
    Aihe