Se on ollut siellä kolme päivää, Pluton lähellä. Se kertoo lopun lähenemisestä, kuolleiden ylösnousemus on jo käynnissä.
Vastaukset 14
- Anonyymi
Sehän nähdään. *tirks*
Niinhän te aina sanotte. Yhä täällä olette. ;) - Anonyymi
Onpas teillä abraham uskiksilla hyvä nielikuvitus.
- Anonyymi
Kamelin Heimo uskonto ... ;D
Olet väärällä palstalla, ajttel muuttoa astrologiselle palstalle.
- Anonyymi
sinäkin vielä ehkä käännyt isiesi uskoon :).
Karoliina Anonyymi kirjoitti:
sinäkin vielä ehkä käännyt isiesi uskoon :).
KaroliinaMiksi, koska Jeesus kiroaa ne mm Mar 4;11 opetuslastensa edessä Isensä uskon, joka on usko pelkästään Jumalaan, yhteensä kolme kertaa.
Isien uskot eivä näe Jumalan Valatkuntaa, joten myös sinä, ole tarkkana.- Anonyymi
pinnasänky kirjoitti:
Miksi, koska Jeesus kiroaa ne mm Mar 4;11 opetuslastensa edessä Isensä uskon, joka on usko pelkästään Jumalaan, yhteensä kolme kertaa.
Isien uskot eivä näe Jumalan Valatkuntaa, joten myös sinä, ole tarkkana.Mitähän taas sekoilet, liukas keli, sutiiko?
Anonyymi kirjoitti:
Mitähän taas sekoilet, liukas keli, sutiiko?
Kenelle tuo on osoitettu, siinähän Jumalan tahto Jeesuskessa, joten täysin väärä pakanan vastaus saatanassa.
Sinäkin vielä ehkä käännyt isiesi uskoon :).
----------------
Minä olen jo kääntynyt. Katolilaisuuteen.Onnea, juuri siinä on Isien usko kullasassa sekä Rahassa, maailman rosvojen pankkina pedofiinä myös.
Vielä kerran onnea, nyt sitä viimeistään tarvitset, noita roviot ovat vielä vallassa.- Anonyymi
Hevonen se on
>>Onnea, juuri siinä on Isien usko kullasassa sekä Rahassa, maailman rosvojen pankkina pedofiinä myös.>>
Kiitos.
😀😀😀😀😀😀
>>Vielä kerran onnea, nyt sitä viimeistään tarvitset, noita roviot ovat vielä vallassa.>>
Tarkoitatko että olet aikeissa tappaa minut?
😀😀😀😀😀😀- Anonyymi
Kukaan ei osaa selittää, mitä se semmoinen kuolleista ylösnouseminen muka on ?
Koko kosmoksen elämä on luonteeltaan luonnollista kehityskulkua, jossa ei ole mitään yliluonnollista. Koko raamattu ja sen tarinat ovat kauttaaltaan yliluonnollisia, eli satuja. Kukaan ei voi tuosta noin vaan ilmestyä maan päälle jostain meren syvyyksistä tai maan mullasta. Ei sellaista voi kerta kaikkiaan olla eikä tapahtua. Niinhän ne uskovat aina sanoo, ettei tuoolaisiin voi muuten uskoa, ellei omista sitä uskoa. Heh, hee, voihan sitä kuvitella kaikkea, mutta kukaan ei oikeasti usko, se on varmna paikka. Ja kuka kehtaa vielä esittää Israelin kansaa jumalan omaisuuskansaksi, joka muka otetaan taivaan kunniaan tuollaisen kansanmurha tekojen jälkeen. Ja mihin ne kuolleista nousseet tsombit muka sitten menisivät ja kuka heitä lennättää ja ohjaa. On tämä ylösnousemis satu kyllä niin naurettavaa höpötystä, ettei voi millään tajuta, miksi tuollaita soopaa on pitänyt vuosituhanet jauhaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405