Pitäisi tietää mitä tarkoittaa ,jos kiinalaiset alukset vaurioittavat merikaapeleita.Tämä tarkoittaa ettäKiina on paljon tiiviimmässä yhteistyössä Venäjän kanssa kuin luullaan.Tämä tarkoittaa että Ukrainan sota ei lopu.Vaikka tulisi rauha niin sota jatkuu uudelleen.Venäläiset ovat Ukrainan rajoilla ja tulittavat tykistöllä edelleen Ukrainan puolelle.Ja lopulta sota alkaa uudelleen.Kiinalla ja Venäjällä on myös tarkoitus vallata lisää uusia alueita ja muuttaa koko maailmanjärjestys.Pohjois-Korea antaa myös runsasta sotilaallista tukea
Kolmas maailman sota
Anonyymi-ap
0
87
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237286Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite935943Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1093977- 1293932
- 1631763
- 581608
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1311510- 381321
- 281301
- 451292