Clio TCe 90 ilman lohkoa ja sisätilanpistoketta.

Anonyymi-ap

Tarjottiin energy TCe 90 Navi Stylee, autossa ei kuitenkaan lohkoa eikä sisätilanpistoketta. Onko yhtään kannattava hankinta? Jälkiasennettuna taitaa tulla jokseenkin kalliiksi.

7

276

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa-a. Vaikee sanoa onko kannattavaa.

      • Anonyymi

        Kun hinnasta yms. ei tietoa. Sisätilalämppäriä ei tarvii, eikä lohkolämmittimiä edes saa autoihin nykyään. Ilmankin pärjää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun hinnasta yms. ei tietoa. Sisätilalämppäriä ei tarvii, eikä lohkolämmittimiä edes saa autoihin nykyään. Ilmankin pärjää.

        Kiitos tarkennuksista! Tässä tapauksessa saattaa olla ihan varteenotettava auto ehdokas.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos tarkennuksista! Tässä tapauksessa saattaa olla ihan varteenotettava auto ehdokas.

        Autoissa nykyään on korkeintaan joku kämäinen säteilylämmitin moottoritilassa, joka auttaa ehkä vähän, mutta ei tosiaan ole välttämätön.


    • Anonyymi

      Kolmas talvi Capturilla, jossa sama moottori ilman sähköisiä lisälämmittimiä.
      Hyvin on pärjätty, vaikka auto taivasalla asuukin.

      • Anonyymi

        Kiitos tiedosta! Pitää käydä katsomassa tämä yksilö jos siitä vaikka ottaisi auton. Aiemmin kokemusta vaan lohkollisista autoista niin pisti miettimään.


    • Anonyymi

      itsellä on se säteilylämmitin öljypohjassa, epäilin sen olevan rikki, kun moottorin paleluvalo sammuu ihan täsmälleen saman ajomatkan jälkeen, oli lämmitin ollut päällä tai ei. huollossa kuittasivat sen olevan kunnossa...
      on muuten erinomaisen karvalakkinen auto tämä clio, kun ei ole edes vesilämpömittaria, vaan vain moottorin kylmyydestä kertova paleluvalo. mietin vain miten tämä auto viestii termarin vikaantumisesta? harvoin termari on kuitenkaan niin viallinen, etteikö vesi lämpenisi siihen pisteeseen asti jossa tuollainen valo sammuu.
      miksihän ne eivät ole ympänneet puuttuvia mittareita edes ajotietokoneeseen tai infonäyttöön, anturithan siellä kuitenkin on. no halpis on halpis, siitä pitää iloita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      158
      1473
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1053
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      182
      693
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      681
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      199
      638
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      585
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      526
    8. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      62
      481
    9. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      30
      464
    10. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      449
    11. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      31
      431
    12. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      430
    13. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      427
    14. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      25
      415
    15. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      37
      412
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      409
    17. Valtiomies puhuu?

      "Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. – 
      Maailman menoa
      77
      394
    18. 19
      384
    19. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      383
    20. Onko meillä mies

      Kakki hyvin?🤨
      Ikävä
      27
      380
    Aihe