Häpeä Luhanka! Emme tarvitse lisää tuulihärpäkkeitä!

Anonyymi-ap

Kunnanjohtaja ja valtuuston puheenjohtaja toteuttavat toimeksiantajansa, Suur-Savon Sähkön hanketta ja hallinto-oikeuden mielestä siinä ei ole mitään eturistiriitaa. Häpeä, hallinto- 'oikeus'. Häpeä sähköyhtiö. Millaisessa maailmassa elämmekään.

7

627

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän hallinto-oikeudella ole parempaa osaamista kuin täällä nimettömälllä palstalla. Mutta hyvä yritys sinulta!

      • Anonyymi

        Samaa mieltä. Päätös tuli. Turha länkytys riittää!!


    • Anonyymi

      Noin yleisesti ajateltuna suomessa on jo rakennettuja tuulipuistoja jo niin paljon että ei ole järkevää niitä rakentaa lisää. Rakenteilla ja luvituksessa on ilmeisesti satoja. Näin järkevästi ajateltuna voisi kuvitella että tuulivoima riittää meillä jo nyt 3 vuodenaikaa. Rakenteilla olevat kun valmistuu niin tilanne paranee entisestään. Vuodessa voi olla pari kuukautta kun tuulivoimalle on kunnolla markkinoita ja niitä tarvis lisää. Mahtaako olla kannattavaa toimintaa käyttää myllyjä vajaateholla 10 kuukautta vuodessa. En usko että Latamäki enään tuosta laajenisi. Muutenkin tuo hanke on ollut vastatuulessa ,vastustajat on asiassa hyvin niskan päällä. Jokainen lisä vuosi heikentää tuon hankkeen kannattavuutta.

    • Anonyymi

      Samahan se tuntuu olevan Höystösenkin alueella Leivonmäellä. Vastustajat paasaa jatkuvasti, mut kannattajat on sen verran viisaampia ja varttuu vaan päätöksiä.

      • Anonyymi

        Se näytää olevan juuri näin. Asioille on olemassa järjestys ja menettelyt ja suurin osa ihmisistä onneksi tiedostaa sen. Pieni osa jaksaa huudella, hötkyillä ja haukkua jopa oikeuslaitosta!


    • Anonyymi

      Näin se vaan menee. Höystösenkin pää jehu on tietävinään kaikki asiat, jopa tulevat kuntavaalien tulokset. Luulee itestään vähän liikoja. Kaikki järjestyy aikanaan. Turha uhoominen kyllä hatuttaa.

    • Anonyymi

      Tuulivoima on juuri se mikä nostaa sähkön hinnan välillä korkealle . Hinnat eivät vakiinnu ellei sähköä tuoteta säästä riippumattomalla tavalla . Eli vakaa tuotanto .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1511
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1097
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      861
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      478
    8. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      95
      460
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe