oulussa eläinkauppoja joissa olisi...

gerbiilejä

siis sanokaahan hyviä eläinkauppoja missä olisi gerbiilejä :) ihan vain että vois mennä kattelee..

8

2163

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gerbiilejä

      että ne ois oulussa tai jossain sillä suunnalla :]

      • RedDi

        Lilzoossa ja akvaariosopissa löytyy gerbiileitä useimmiten.
        Lilzoo. Asemakatu 17, Oulu, 08-3117574
        Akvaariosoppi Oulu Oy, Uusikatu 35 90100 OULU. Puhelin, 08 377444 (toinen akvaariosoppi löytyy limingantullista, mutta tätä paikkaa boikotoidaan huonojen eläinten hoidon vuoksi).


      • Kasvattajien puolesta
        RedDi kirjoitti:

        Lilzoossa ja akvaariosopissa löytyy gerbiileitä useimmiten.
        Lilzoo. Asemakatu 17, Oulu, 08-3117574
        Akvaariosoppi Oulu Oy, Uusikatu 35 90100 OULU. Puhelin, 08 377444 (toinen akvaariosoppi löytyy limingantullista, mutta tätä paikkaa boikotoidaan huonojen eläinten hoidon vuoksi).

        Itse en tuota akvaariosoppia ehkä suosittilis, mutta Lilzoo varmaan on ihan kiva. Eikös Oulussa ole ihan kasvattajiakin, että jospa sieltä suoraa sitten?


      • Tiuhti
        Kasvattajien puolesta kirjoitti:

        Itse en tuota akvaariosoppia ehkä suosittilis, mutta Lilzoo varmaan on ihan kiva. Eikös Oulussa ole ihan kasvattajiakin, että jospa sieltä suoraa sitten?

        Mm.. minäkään en suosittele akvaariosoppia. Tuntuvat olevan enemmän rahanperässä kuin eläintenehdoilla.. Kaverilleni luvattiin sieltä kolme hiirityttöä, "kyllä ne tytöltä näyttäis" n.15m päästä "hitsi, kantsii ottaa ehkä vaan yks.. jos se onki poika!" ja näin kaverini sai poikahiiren. minä olen ostanut sieltä myös tyttöhamsterin joka näyttelyssä paljastuikin pojaksi! ja ohhhoh.. samainen paljastui vielä campbelliksi vaikka talvikoksi sanottiin. en ollut varautunut tutkimaan eläinkaupassa sukupuolia ja en tiennyt väreistä mitään..


    • Eve.

      Itse suosittelen ihan täysin tuota akvaariosoppia. Sattuvat olemaan hyviä ystäviäni ja hinnat eivät tule HEILTÄ ! vaan hinnat tulevat vähän ylempää ja kyllä eläimiä hoidetan varsin hyvin, koskaan en mistään muualta elukkaa ole ostanut kuin heiltä ja samaa ovat muutkin tuttavamme tehneet. Ihan hyvä paikka se on mutta totta että varakas pittää olla.

    • hinnan miettijä

      mikä on akvaariosopissa gerbiilien hinta? lilzoossa oli 50eur niin haluaisin tietää että saako vähän edullisemmin kun en viitsisi 2 gebusta maksaa 100eur :D

    • Gerbuni. :33

      Ei juma. 2 gerbua 100 eurolla??!?? Jtn hämärää täytyy olla... Itse maksoin Jyväskylässä eläinkaupassa 2 gerbustani vain 45 euroa yhteensä. :) Pieni eläinkauppa. Saavat eläimet sitä hoitoa mitä tarvitsisivatkin yms..

    • Hamsuilija

      Kävin äsken akvaariosopissa hakemassa hamsterin, gerbiileillä taisi olla hintaa noin 29€/kpl, vekkulin näköisiä otuksia.

      Hamsterit puolestaan oli neljänkympin luokkaa, mikä vaikuttaa melko kalliilta kun kasvattajilta saisi papereineen ja sukutietoineen hyvin käsiteltyinä 25€/kpl.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      84
      5850
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3497
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      157
      2023
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      223
      1948
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      173
      1709
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      1475
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1011
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      981
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      980
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      917
    Aihe