MIELENTERVEYSKUNTOUTUJIEN KÄYTÖS

Pikkukysymys tai iso kysymys oikeastaan.

Onko sinulla kokemusta huutavista mielenterveyskuntoutujista kerrostalossa ?

Mikä tuon asumisen tarkoitus on laittaa työssäkyvien ja opiskelijoiden kanssa naapuriasuntoihin?
Miksi säännöt ei koske heitä?
Kuka korvaa työssäkäyvän univelat ?

Kertokaa
30435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

on kokemusta. asui 2 kerrosta ylempänä. muutin pois eli myin asunnon. se tyyppi oli ok kun lääkkeet oli otettu mutta ns huonoja päiviä oli tarpeeksi, että lähdin itse. helpompi näin.
rakensin oman talon, on hiljaisempaa.

Äänestä
  • mihin rakensit. onko talossasi kellari. teitkö salaojituksen itse? otitko kuidun? rakentamisesta aiheutui varmaan meteliä miten toimit naapureitasi kohtaan tervehditkö, autatko arjessa, pyydätkö saunaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    mihin rakensit. onko talossasi kellari. teitkö salaojituksen itse? otitko kuidun? rakentamisesta aiheutui varmaan meteliä miten toimit naapureitasi kohtaan tervehditkö, autatko arjessa, pyydätkö saunaan?

    Sä näsäviisas punkki voit kyllä asua kaltaistesi kans. Osta sä kerrostalo. On pommisuojakin valmiina ettei tarvi mennä kenenkään omakotitalo OMISTAJAN kellariin.

    Äänestä

Hienoa että pääsit pois sellaisesta. Omakotitalot on parasta mitä voi olla

Äänestä
  • On! kaukana toisista, kaupoista, posteista, sähköliittymistä, tukiasemista. Kukaan ei kuule kun he huutavat apua.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    On! kaukana toisista, kaupoista, posteista, sähköliittymistä, tukiasemista. Kukaan ei kuule kun he huutavat apua.

    Miten niin kaukana ? Ei nyt tarvi mihinkään Lappeenrantaan omakotitaloon muuttaa. On niitä omakotitaloja ihmisten ilmoillakin. Ja posti tulee sähköpostiin nykyään tai posti sähköön. Vink vink ;)

    Äänestä

Kulttuuriväki huutaa ja melskaa, ei varmaankaan ole rautalangasta väännetty sääntöjä, "suomalaisillekaan"! Nämä todellakin voisi asuttaa omiin "slummeihin" jotta niitä elättävät jaksaisivat jotenkuten painaa pitkää päivää.

Äänestä
  • Tä? no spuget asuu just kerrostaloissa sitä varten ne on tehty. Ei kait nyt työssä käyvä missään perkeleen kennossa asu hahahahaha!!! Saatana neuvostoliitossa asuvat kommarit sipulisperman hajussa rakastavat asua päällekkäin. Ja vittu täällä sentään on arvo ihmisellä. Työ, laina ja talo!!

    Äänestä

Jonkinlainen SEURANTA näille järkensä menettäneille. Sairas saa olla mutta niille on omat pilttuunsa. Ei ole ennenkään kylähullut päästetty ihmisten ilmoille.

Ilman lääkitystä ne on kuin viidakkoeläimiä. Helvetinmoista huutoa , uhkailuja, säännöt on hepreaa ja muut saa kuunnella näitä äänipäitä aamuun asti. Häkkiin takas vaan

Äänestä

Riikka Purra siellä harjoittelee orpojen kohtaamisia yössä, aah se on niin kuumaa, kuumaa, kuuuuuumaaaaa aaah!!!

Äänestä
  • no mutta pitäähän kremlin miehen päästä tuskasta, on tuskaa on tuskaa ilman Riikkaaa aaah

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    no mutta pitäähän kremlin miehen päästä tuskasta, on tuskaa on tuskaa ilman Riikkaaa aaah

    Mitä toi kremlin mies tarkottaa petteri orpoo vai? Siis niikui se tukee isoja firmoja joiden omistajat on rajan takana tai bulviksii ja sen takia ne ei hyökkää nii kauan kui ne saa tukia vai onks se trumppi samas venees et jos tavara liikkuu nii kauan on turvassa et on syy pitää rauhaa mut jos ei tuu dollarii nii sit? siis vittu lypsääks ne molemmat mei??!!! Nikkelii ja muit jalosteit hä? ja mitä se muija siihe onks silläki jotain toimintaa mitä ei tietoo? kerrooooo!!!mist sä tiedät nää kaikki? hä?

    Äänestä

  • Olisko Purra sit lämmittänyt saunan

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Olisko Purra sit lämmittänyt saunan

    Ai saunooko ne oikeesti. Eikö se kekkkonen ollut se joka niitä akkoja saunotti. No nyt on tietysti eri ajat ja akat saunottaa mieskanoja. kot kot kot kot kotkot kotkot missä jyvä koooot kooooot kotk kkot siellä jyvä Purran pillussa HAHAHAHAHAHA

    Äänestä

Toi Purran aukosta kateellinen taitaa olla puutteessa. Kvaak kvaak kvaak ja pohjaan. HI HI HI HI HIIIIIIIIIIIII

Äänestä
  • olen psykopaatti tahdon verta käsiini

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    olen psykopaatti tahdon verta käsiini

    Toivottavasti nälkäsi laantuu..

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Toivottavasti nälkäsi laantuu..

    Nyt kuolee.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Nyt kuolee.

    Aamen.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Aamen.

    en ole uskovainen en tarvitse rukouksianne

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    en ole uskovainen en tarvitse rukouksianne

    Kävitkö rippikoulun ?

    Äänestä

Hei, Oikeat mielipuolet. Eikös toi asia ollut MIELENTERVEYSKUNTOUTUJIEN HÄIRIKÖINTI EIKÄ PURRA TAI ORPO. Eduskunta vittu liity mitenkään kerrostalohäiriköintiin.

Ennen oli juopot ko ovet rikko nyt joka toisella on päässä kummaa kohinaa ja jäädään eläkkeelle....sit piilotteleen ilmaseks yksilöihin.

Äänestä
  • Mutta mutta riikka täti eihän se sinun murheesi ole HAHAHAHAHAHAHA

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Mutta mutta riikka täti eihän se sinun murheesi ole HAHAHAHAHAHAHA

    Onko Riikka sun täti ?

    Äänestä

On kokemusta. Olen sellainen. Tosin et huomaisi sitä päällepäin mistään.

Äänestä
  • Onnea kuntoutukseen ja pitkää ikää

    Äänestä

On kokemuksia ja hirveetä oli. Ei ole kauheempaa naapuria kuin mielisairas jolla lääkkeet loppu. Ei tiennyt kellosta mitää, pelkästään ihmisiä uhkaili ja jankutti samoja lauseita. Joo kodit niitä laahaa

Äänestä

Ihmettelen kun niitä pidetään sisällä koko päivän. Liikunta ulkona auttaisi varmasti mielentilaan ja saisi muut asukkaat hetkeksi rauhaa. Oon kuullut myös että Herttuakulma on täynnä häiriköiviä mielenterveyskuntoutuja joilla kokopäiväinen henkilökohtainen avustaja huoneessa.

Herttuakulma on siis kaupungin osa Turun sataman läheisyydessä.

Äänestä

Joo kodit Herttuakulma Turku.

Tukiasunnoissa piilottelevat ja uhkauksiakin huutelevat mielenterveyskuntoutujat bilettävät yöt ja päivät.

Jos saa C paperit saako toimia ilman sääntöjä ja lakeja ?

Onk joku lakioppinut langoilla ja antaa tuohon vastauksen??

Äänestä

Suomessa on sama laki ihan jokaiselle.

On paperissa C merkintä tai ei.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pikkukysymys tai iso kysymys oikeastaan.

Onko sinulla kokemusta huutavista mielenterveyskuntoutujista kerrostalossa ?

Mikä tuon asumisen tarkoitus on laittaa työssäkyvien ja opiskelijoiden kanssa naapuriasuntoihin?
Miksi säännöt ei koske heitä?
Kuka korvaa työssäkäyvän univelat ?

Kertokaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu