Kenelläkään kokeneella mäkikuisman käyttäjällä täällä exactia tietoa siitä paljon sitä pitäis sit laittaa oikein? Itse käytän nykyään kork 1 teelusikallisen päivässä tai vähemmän (olen taukojakin pitänyt käyttämisestä), joskus käytin 2-3 mutta tuntui jotenkin liialta. Laitan siis mäkikuismaa teepallaoon.
Ja vielä kyssäri: Onko oikeasti niin että niitä mäkikuisman tippoja ei myydä enää missään?
Mäkikuisma...
5
194
Vastaukset
- Anonyymi
En osaa sanoa vastausta kysymykseesi. Haluaisin tietää aiheeseen liittyen että voinko vaihtaa voxran mäkikuismaan?
- Anonyymi
Valmista hasis öljyä,päräyttävä vaikutus on taattu
- Anonyymi
Mäkikuisman kanssa on oltava varovainen jos syö jotakin psyyken lääkettä, masennuslääkettä tms.
Niitä ei suositella käytettäviksi samanaikaisesti. Lääkkeiden pakkausselosteissakin mäkikuismasta joskus varoitellaan.- Anonyymi
Joo, siis mäkikuisma on minun ainoa depressio lääke, mutta kysyn siks koska en oo tottunut käyttämään teepallos tätä kyseistä luonnon yrttiä ja niinku aloituksessa kerroin, niin tosiaankin ennen yrttien käyttöä käytin pitkään sitä pipetistä mutta myös itseasiassa kapseleina!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, siis mäkikuisma on minun ainoa depressio lääke, mutta kysyn siks koska en oo tottunut käyttämään teepallos tätä kyseistä luonnon yrttiä ja niinku aloituksessa kerroin, niin tosiaankin ennen yrttien käyttöä käytin pitkään sitä pipetistä mutta myös itseasiassa kapseleina!
Ja tällä: "ennen yrttien käyttöä" tarkoitin oikeasti: "ennen kun käytin sitä yrttinä teepallossa" Pikku ajatusvirhe! XD
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p284961Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504750Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104732Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184571Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133660Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192354Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661647
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241514- 1901235