Elisabethin väärä päätös

Anonyymi-ap

Rehn teki sinisilmäisen päätöksen aikanaan ja jalkaväkimiinoista luovuttiin.
Oli sinisilmäinen Venäjän suhteen. Opitaanko tästäkään vielä mitään?
Ei opita..vaikka Venäjästä tulisi demokraattinen ja naapurivaltioita kunnioittava valtio ei ole siihen luottamista. Kaikki on valhetta ja lavastusta.

6

132

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päätös oli kyllä Halosen masinoima.
      Eikä tämä ollut edes häneltä pahin punataudin oire.

      • Anonyymi

        Niinpä tais ollakin, mitenkä mulla jäänyt päähän että tuo oli Rehnin aikaan saama juttu. Ei sitten ollutkaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinpä tais ollakin, mitenkä mulla jäänyt päähän että tuo oli Rehnin aikaan saama juttu. Ei sitten ollutkaan.

        Ei ollut Rehn vaan Halonen. Olin itse Halosen aikaan pioneerina varusmiesaikana ja Halosen tekoset tekivät oman koulutuksen tyhjäksi henkilömiinojen osalta. Toivottavasti vetäydytään tuosta sopimuksesta ja pidetään huoli ettei sosialistit pääse enää myyräntyötä tekemään maamme johtoon.


    • Anonyymi

      Ei ollut Elisabeth. Ellu oli ollut jo parikymmentä vuotta poissa päivän politiikasta kun tämä päätös tehtiin. Pääsyyllinen on Tarja Halonen.

      • Anonyymi

        Tulee olemaan mielenkiintoista nähdä minkälainen kirja Halosen kaudesta kirjoitetaan sen jälkeen kun tämä on vaihtanut hiippakuntaa. Suomen presidentti ja armeijan ylipäällikkö joka oli enimmäkseen Venäjän asialla.


    • Anonyymi

      Elisabet oli Isänmaan asialla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      101
      1653
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      40
      1201
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      960
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      170
      796
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      760
    6. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      703
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      689
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      657
    9. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      606
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      598
    Aihe