Pitkästä aikaa tuli ohimenomatkalla Korsosta Savuokoskelle piipahdettua Hyrynsalmen pizzeriassa.
Pitkä ja tauottoman ajomatkan jälkeen totesimme, että paikkahan on pessyt kasvojaan!
Pizza oli hyvä ja pizza runsas, palvelu kohillaan ja hygieniakin ihan ok.
Annetaanpa pisteet NEHIRlle!
Pizzeria NEHIR
24
2225
Vastaukset
- Anonyymi
Tähet:
*** - Anonyymi
No mitäpä sanoo paikkakuntalaiset nämä kateuden ryvettämät rutsatut, nyt on yrittäjä saanut kehuja.
- Anonyymi
Hyvät on pitsat olleet, joskus vähän riouli lentää vain
- Anonyymi
Monesko yrittäjä siinä jo on tämä nykyinen, nimi Nehir se vain säilyy. Jospa se tämä pysysi vähä pitempään kun hyviksi kehuvat pitsoja.
- Anonyymi
NEHIR on turkkia ja tarkoittaa jokea.
Aivan erinomaisesti oivallettu, Emäjoen varrella kun ollaan.
Jos NEHIRIä ei olisi, Hyyrnsalmelta kulkija ei saisi minkäänlaista hartsua syödäkseen. - Anonyymi
Yrittäjät yrittää ja perus suomalainen syö pizza.
Yksinkertaista, eikö totta. - Anonyymi
Ihmisravintoa ovat päivittäin kuitu- ja proteiinipitoiset vihannekset, kasvikset ja hedelmät, kokojyväviljatuotteet ja silloin tällöin kala, juomana vesi.
- Anonyymi
Rikkaat voi syödä kalaa...
- Anonyymi
Pizzan hinnalla saa jo kaupastakin kalaa. Ja jos viitsii niin sulan veden aikaan kalaa saa vesistöistä, vaikka siitä joesta, ihan mato-ongella ja talviaikaan pilkillä. Ei maksa paljoa.
- Anonyymi
Nämä kainuun pikkukuntien etniset ravintolat ovat aivan ylihintaisia, eivätkä todellakaan vastaa laadun puolesta hintojansa.
- Anonyymi
No mutta eihän pizzeria ole mikään 'etninen ravintola' vaan se edustaa perinteikästä suomalaista ruokakulttuuria.
Ihan samalla tavalla kuin pottumaeto taikka selekäkeitto. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No mutta eihän pizzeria ole mikään 'etninen ravintola' vaan se edustaa perinteikästä suomalaista ruokakulttuuria.
Ihan samalla tavalla kuin pottumaeto taikka selekäkeitto.Minusta näytöstää, ettei nämä pitsan vääntelijät tiijä tuon taevaallista selekäkeitosta, saati pottumaijosta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minusta näytöstää, ettei nämä pitsan vääntelijät tiijä tuon taevaallista selekäkeitosta, saati pottumaijosta!
Ei tarvikaan, pizza täydentää perinteikästä Kainuulaista ruokakirjoa.
Ei juureva perukanemäntäkään osaa oikeaa pizzaa väntää, vaikka selekäkeiton taitaakin - Anonyymi00019
Anonyymi kirjoitti:
Minusta näytöstää, ettei nämä pitsan vääntelijät tiijä tuon taevaallista selekäkeitosta, saati pottumaijosta!
Tarvinneeko tietääkkään.
- Anonyymi
Mistä ravintelista saa pottumaetoa?
- Anonyymi00017
Tulipa pettymys pizzapaikassa. Epäsiistiä, limsat ohi päiväyksen, vessaa ei oltu siivottu. Samat roiskeet seinillä kuin puoli vuotta sitten. Juomalasit likaisia. Taitaa olla lopun edellä, ellei taso parane. Tuskin tulen asioimaan enää siellä.
- Anonyymi00018
Tule Ristijärvelle. Hyvä pizza, Kainuun paras.
- Anonyymi00020UUSI
Anonyymi00018 kirjoitti:
Tule Ristijärvelle. Hyvä pizza, Kainuun paras.
Ei kehumista ollu
- Anonyymi00021UUSI
Anonyymi00018 kirjoitti:
Tule Ristijärvelle. Hyvä pizza, Kainuun paras.
Mene ukkohallaan ottaan mallia sen pitsas tekemisee!
- Anonyymi00022UUSI
Anonyymi00021 kirjoitti:
Mene ukkohallaan ottaan mallia sen pitsas tekemisee!
Ei voi kyllä samasa lauseessakaan verrata näitä kahta. Se vain et kumman kannattas käydä ottaa mallia kummasta, lienee makukysymys.
- Anonyymi00023UUSI
Toivotaan parasta Nehirille, mutta hygieniaan pitää kyllä panostaa!
Ei ole oikein, että letun leipoja ei pese käsiään ennen pizzan paukuttamistaan. Aiankin käsidesi olisi paikallaan.
Hyvä, mutta välttävä. RISTIJÄRVellä homma hoituu.- Anonyymi00025UUSI
Ite kun tekee tietää mitä syö 👍
- Anonyymi00024UUSI
Muslimi pyyhkii perseensä vasemmalla käjellä ja syö oikialla. Sillä se 'hygienia" hoituu.
Hyrynsalminen pyyhkii persijensä ja syö kaksin käsin. Eikä pese käsiään koskaan. - Anonyymi00026UUSI
Kun saisi nehirissä olutta pitsan kanssa niin voisi käydä. Ristijärvellä vissiin saa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1225145Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella303678No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452460- 501578
- 411560
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241524- 231411
- 141302
- 271208
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221127