Miljoonatuloisten määrä on maassamme tuplaantunut vuodesta 2014. Samaan aikaan keskiluokka on kurjistunut. Viimeisen kolmen vuoden aikana on kustannukset lisääntyneet yli 5000e vuodessa monissa perheissä ja monilla vielä paljon enempi. 300 000 keskiluokkaista suomalaista eivät koskaan pysty maksamaan velkojaan pois.
Vastaukset 5
- Anonyymi
Köyhät kyykkyyn sanoo kokoomuslaiset ja tuntuu persutkin olevan samalla kannalla, vaikka hyvin ovat varattomampaa kansanosaa huijanneet, saakelin ketkut.
- Anonyymi
Näin on
- Anonyymi
Suomessa oli vuonna 2014 eli kymmenen vuotta sitten 750 miljoonatuloista, jotka tienasivat vähintään miljoona euroa. Nyt heitä on tuplasti enemmän eli 1500.
- Anonyymi
Miten Eurajoki liittyy aiheeseen vain omistamalla ja tekemällä sähköä tosin 39 sähköttä vieläkin
- Anonyymi
Kyllä se vaan kuntaamme liittyy. Eurajoellakin on noin 1000 ylivelkaantunutta ihmistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411897Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101290- 991031
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88904- 66751
- 33642
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13518- 78501