Terveisiä ukrainasta...slava ukraini

Siellä ovakolta vähän porukkaa pihalle ja samoin sellulta 🫡 ei muuta kuin pakotteet puree sano.
4180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaikkien näiden irtisanomisten ja jatkuvien Ukrainan apupakettien myötä viha venäjää ja venäläisiä kohtaan kasvaa kymmenenteen potenssiin. Kun aika on, ylittää itäraja, aivan varmasti riittää innokkaita naisia ja miehiä sen tekemään. Eikä silloin tunneta olevan millään rosvoretkellä.

Äänestä
  • Ei sillä ole mitään merkitystä! Kannattaa mennä vihanhallinta kurssille. ja työttömänä on aikaa hoitaa itseään kuntoon.on aika katsoa itseään peiliin ja todeta että miksi tämä suomen tilanne perseiltiin näin pahasti!

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ei sillä ole mitään merkitystä! Kannattaa mennä vihanhallinta kurssille. ja työttömänä on aikaa hoitaa itseään kuntoon.on aika katsoa itseään peiliin ja todeta että miksi tämä suomen tilanne perseiltiin näin pahasti!

    Pohjanmaan poikien köysiä on kuulemma jo hieman höllennetty.

    Äänestä

Kortistoon mars mars...ja aina voi joutilaat lähteä ukrainaan vapaaehtoiseksi sotimaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siellä ovakolta vähän porukkaa pihalle ja samoin sellulta 🫡 ei muuta kuin pakotteet puree sano.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu