että uuden ystävän pitää asua lähistöllä. Matkaa korkeintaan noin viisi kilometriä. Emmekä asuisi yhdessä. Sitten kun ikää tulee enemmän lisää, voisi ajatella yhdessä asumistakin.
Kyllä se niin on
15
271
Vastaukset
- Anonyymi
Keväällä aikaisintaan. Seuraavat kuukaudet haluan tehdä töitä ja saada olla rauhassa omine ajatuksineni, jotta rankat kokemukset unohtuisivat!
- Anonyymi
Ikäeroa voi olla vain muutama vuosi.
- Anonyymi
Sillä periaatteella, et kumpiki on tällä hetkellä sinkku, eikä toinen ole persenaama ämmä. :D
Jos toinen on parisuhteessa, niin ei se persenaamaan sitä nykystä vaihda ikinä. :D- Anonyymi
Mitäköhän tälläkin oikein koitat kertoa?
- Anonyymi
Uusi-vanha ystävä 😅
- Anonyymi
Niin kun etsii ystävää, niin uusihan se on 60v. mieskin kun häntä ei vielä tunne! Siis uusi tuttavuus!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin kun etsii ystävää, niin uusihan se on 60v. mieskin kun häntä ei vielä tunne! Siis uusi tuttavuus!
Tuolleen suunnilleen juu
- Anonyymi
Siinä vaiheessa kun ikää tulee lisää niin olet jo kuollut päihdesairauteen.
- Anonyymi
Voiko n...a vaikka ei asu yhdessä?
- Anonyymi
Voidaanko n...a?
- Anonyymi
Siinä kohtaa sopii asua yhdessä, kun sinä paskot vaippoihin? Ihmiset haluaa kovin usein hyötyä toisesta. Sitten kun on oma oikeudentaju kunnossa, niin tuollainen oksettaa. Mä v*u elän yksin ja mä v*u kuolen yksin, ilman toisten avusteita. En ole niitä ihmisiä, joka roikkuu jossain huolenpitäjässä. Niitä kun ei oikeasti ole. On vain vallankäyttäjiä ja hyväksikäytettäviä.
- Anonyymi
No kyllä minulla ainakin on ihan luonnostaan hoivavietti ja äidillinen puoli eikä siihen liity tuollaisia asioita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kyllä minulla ainakin on ihan luonnostaan hoivavietti ja äidillinen puoli eikä siihen liity tuollaisia asioita.
Onko minussa sitten mielestäsi vikaa, kun en halua kenenkään omaishoitajaksi ryhtyä? Enkä halua että minua hoidetaan?? Ymmärrän sairaan oman lapsen ja jos vanhemmasta tai läheisestä pitää huolta. Mutta jos on eletty erillään, niin en näe syytä mennä yhteen jonkun kanssa, vain saattaaksen hänet hautaan. Kyllä lähtökohtaisesti pitää olla ihan muut asiat motivoimassa kuin äidillinen puoli tai hoivavietti. Sairasta pskaa.
- Anonyymi
Ei maksa vaivaa helpompi ehtiä seksisuhde ei ole turhia odotuksia lainkaan
https://youtu.be/booKP974B0k?si=pUILRWXV9JBa_GDG
Tosin sitä varten pitäs si jo taas ulkonäkö olla lähempänä tätä- Anonyymi
Omat kodit oma siivous
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515866Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714595Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913735Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613265SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502443Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131209