Maalaisliitossa ei tarvitse edes käydä keskustelua asiasta
Maalaislittolainen ei voisi osallistua natsien kulkueisiin
12
137
Vastaukset
- Anonyymi
ubiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitttia raamattu ja lakikirja
- Anonyymi
Kyllä minä kävelen siellä soihdun kanssa, ihan keskustalaisena. Maalaisliittolaisia enää tuskin mukana.
- Anonyymi
Niin, sinä edustat sitä Maalaisliiton huonompaa haaraa eli Persuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, sinä edustat sitä Maalaisliiton huonompaa haaraa eli Persuja.
Keskustaa edustan. Tuskin maaalaisliittolaisia enää mukana. Ihan hyvä ja rauhallinen marssi veteraaneja kunnioittaen. Hautausmaalle päättyy jossa kunnioitetut veteraanit lepää.
Te vasemmistolaiset jopa syljitte sotaveraanien päälle. Nyt lakkoilette itsenäisyyttä häpäisten. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskustaa edustan. Tuskin maaalaisliittolaisia enää mukana. Ihan hyvä ja rauhallinen marssi veteraaneja kunnioittaen. Hautausmaalle päättyy jossa kunnioitetut veteraanit lepää.
Te vasemmistolaiset jopa syljitte sotaveraanien päälle. Nyt lakkoilette itsenäisyyttä häpäisten.Älähän valehtele! Ei tuota muka-keskustalaisuuttasi usko enää kukaan. Persupölhö sinä olet ja sen näkee kaikista tekstiesi sisällöistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älähän valehtele! Ei tuota muka-keskustalaisuuttasi usko enää kukaan. Persupölhö sinä olet ja sen näkee kaikista tekstiesi sisällöistä.
Ei ole uskonappale keskustalaisuuteni.
- Anonyymi
Vasemmistolla ei ole 6.12 itsenäisyyspäivä. Vastustivat itsenäisyyttä 88-100.
- Anonyymi
Persuvalhe!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persuvalhe!
Eduskunnassa näin äänestetty 6.12.1917. Sitten kohta SDP hyökkäsi asein eduskuntaa, ja Suomea vastaan Venäläisten kanssa 27.1.1918..
Vasemmistolla ei ole 6.12 itsenäisyyspävä. Vastustivat sitä eduskunnassa 88-100.
- Anonyymi
Maalaisliittolaisia noissa kekkereissä olisi varmasti ollut, kepu on aika tavalla eri puolue, nykyaikaisempi.
Suuri osa persuista on aikoinaan kepusta tulleita, kun kepun maltillisuus ei ole sopinut heidän ajatteluunsa. Maalaisliittolaiset olivat sankoin joukoin Mäntsälässä.
- Anonyymi
Kommunistien vastakohta.Nytkn sais kuskaata Venäjälle kaikki lakkoAyjohtajat hovinarreineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1136587Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,3696009Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam414428Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään123735Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723617Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina1112816Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni202310Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,252262Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221836Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.181644