Poronlihojen luusäkki

Anonyymi-ap

Lihojen leikkaaja otti itselleen parhaat lihat ja tollolle jäi luusäkki. Menisi töihin...

17

808

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luut ja jänteet pöljälle... Hoh, hoo...

      • Anonyymi

        Tuo Hoh, hoo...
        on tainnut kirjoitella tänne ennenkin.
        Yleensä muille irvistelee.


      • Anonyymi

        Luun vieressä on paras liha!


    • Anonyymi

      Röhötti siinä luusäkin vieressä... menisi töihin...

    • Anonyymi

      Kaivataan lisää hohotusta.

    • Anonyymi

      Pohjanmaan mies menee piloille Savossa. Miehestä tulee turhanpäiväinen kälättäjä.

    • Anonyymi

      Vieläkö se yksi kääpiö, millä on vesimelonin malliset pyöreät pakarat, kantaa vehnäset mehtään sille ojankaivajatyömiehelle?

    • Anonyymi

      ÖYH, ÖYH... minulla on nyt se ro-ase... on siinä palajo kaekellaesta vikkoo...

    • Anonyymi

      Suksi suolle sen lihasäkkis kanssa...

    • Anonyymi

      ÖH... öh... säkillinen poron luita... kyllä on miehekästä...

    • Anonyymi

      Öh, öh... Jooni tulloo tuas minnuu huastellee... öh, öh...

    • Anonyymi

      Öh, öh... kyllä se tuntu hyvältä, kun Jooni kanto minulle vehnäset mehtään, vaikka olin pelkkä renki. Kyllä se minulle naoroo käkätti ja räkätti, mutta maksaville Riderin ostajille se murjotti.
      Oli se Joonin aekaa polleeta sannoo videolla, että minähi Juha vaehan Riderin aena uuteen ennen, kun 2 vuojen takkuu ehtii mänemää umpee.
      Kun Joonin vaihtoleikkuririvistössä oli Öh. öh... minun vanha leikkuri, niin se minun alle 2 vuoden omistus oli siinä leikkurissa vieläki suurempi myyntivaltti, mitä Uuraisten Huutiukon kuparipannussa on sen Paksun eukon, rautakangen ohuen rengin ja itse huutiukon nimikirjoitukset mustalla tussilla siinä pannun syrjään kirjoitettuna.
      Se renki kun menee seisomaan rautakangen taakse, niin ei ole ukosta muuta näkyvissä, kuin suuret hörökorvat. 7/8 koko ukko työmiehenä.

    • Anonyymi

      Aloittaja epäonnistui kaikessa

    • Anonyymi

      Öh, öh... junttiki piäsöö näkyvii, kun vesimelonipylly kantaa turvenuijalle vehnäset mehtään.

    • Anonyymi

      Mutta paljon on täällä paskaa puheissa mutta tosissaan Kauppiasta en ikinä nähnyt kaupassa iloisena,videolla kyllä räkättää tää vaa on totta

      • Anonyymi

        Juu, Rider-vilimillä riekkui kun posetiivarin apina. Kaupassa vaan murjotti ja mökötti aina turpa mytyssä. Hellun takia asiakkaat ei heti hylänneet kauppaa. Hellu piti iloisella ja elämänmyönteisellä olemuksellaan kauppaa ammattitaitoisen Sepän kanssa pystyssä viimeiset 5 vuotta.


    • Anonyymi

      Öh... öh... minä suan aena oman nuaman näkyvii, ku minä oon Joonin kaver... tuoppas renki tuas minulle vehnäsiä mehtää...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2100
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1173
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      75
      918
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe