Löytynyt lisää kuolleita nautoja

Anonyymi-ap

11

1221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niitä voi olla yli sata eläintä!

    • Anonyymi

      Ei olis tuotakaan tapahtunut,kun olis pistänyt teuraaksi. Jos ei kykene hoitaa eläimiään.

    • Anonyymi

      Jämsässä tapahtui samanlainen juttu kymmeniä nautoja ja lampaita huonossa hapessa pelkkä luu ja nahka.Tilallinen sai ehdollista vankeutta viranomainen oli hereillä ei uponnut valehtelu ja kieroilu tuomareihin.

    • Anonyymi

      Tämä menee jo ymmärryksen yli joka tavalla. Vaikka tilallisen syy on kiistaton, on myös valvonnassa ollut järkyttävää puutetta ja virkarikosta. Jos tästä selviää asianomaiset nuhtelulla, se on sitten jo maanlaajuinen häpeä.

    • Anonyymi

      Olet oikeilla jäljillä. Vikaa on ilman muuta valvontaeläinlääkäreissä, jotka jättävät reagoimatta. Samoin kävi takavuosina Siikajoella. Joutaisivat vastuuseen.
      Meillä juttu toimii toisinpäin, pääsee käräjille, jos lampolan lampaat ei kiillä yhtä puhtaana kuin Lambi paskakaperimainoksessa.

      • Anonyymi

        Kun osaat tehdä pormestarin ideologiaa toteuttaen jotain tarpeeksi törkeää, niin siihen ei Puolangalla puututa.
        Jos sinulla on muutama lammas tai hevonen ja hoidat niitä mallikkaan hyvin, niin olet jatkuvassa eläinlääkärin syynissä. No eihän siinä toisaalta mitään kun eläimet on hoidettu hyvin, niin ei ole puuttumista tai parempaan ohjausta.
        Aiheuttaa toki ärsyttävää ylimääräistä vaivaa paljon ja siihenkin perustuen ihmetyttää sekä ärsyttää pormestarin politiikka suurimpien rötösten suojelusta ja naamioinnista.
        Pormestarin kanssa ei voi kommunikoida kuin oikeuslaitosten kautta hänen omasta toiveesta ja toteuttamisestansa johtuen. Tämmöistä pormestaria on suojellut oikeuteen joutuvat keskustapuoluelaiset.


    • Anonyymi

      Meijän työpaikalla on myös henkisesti kuolleita nämä naudat.

    • Anonyymi

      Esim jos Ilmoitusten tekijä ei ole ollut sellainen henkilö joka olisi vakavasti otettavissa, vaikka henkisesti jälkeen jäänyt kyseessä niinkuin tässä puhuvat että olisi ollu latvasta laho. Siksi kesti kauan ennenkuin reakoitiin. Lisäksi eläinlääkärillä käynyt virhe, ja ei ollut valvonta käynti. Piti mennä uudelleen.

    • Anonyymi

      Alkukesällä karjailut laitumelta lähtee ruuan ja veden puutteesta.Viranomaisille ihmisduhde lukutaitoja ettei uskota kaikkia puheita ja realiteettia vähän ammattitaitoon.Järkyttävää on lepsuilu ja uskotaan puheisiin. Paikanpäällä käynti avaa suomut silmiltä ajoissa.

      • Anonyymi

        Vaikka olen tasa-arvon ihminen, joskus mietin mahtaako tämä nykyinen tapa olla oikea, jossa eläinlääkäriksi lukee pääosin vain tyttöjä. Nämä ns. kympin kakarat sitten hakevat virkoihin, mutta heillä ei ole taitoja käsitellä ihmisiä. Ronskit ukot pelottavat ja naiset eivät uskalla tehdä ilmoituksia väkivallan uhan pelossa. Yksin usein toimivat vielä ja kun tiedetään, että tämä maa on naisille erityisen vaarallinen, voi jäädä duunit puolitiehen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      59
      2822
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      125
      2050
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1768
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      163
      1355
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1331
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      62
      1262
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1122
    8. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      64
      1111
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      73
      1059
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      33
      1007
    Aihe