Saksalainen Adolf kuollut Saksassa

Anonyymi-ap

Valtakunnankansleri ja johti natsihallinnon aikana 1933–1945 maata diktaattorina, Saksan valtakunnanjohtajana.

Kuoli: 30. huhtikuuta 1945, Führerbunker

Reeperbahn on katu Saksan toiseksi suurimmassa kaupungissa Hampurissa. Se on vajaan kilometrin mittainen ja sijaitsee Sankt Paulin kaupunginosassa. Katu on Hampurin yöelämän keskus sekä punaisten lyhtyjen alue.

Kotkan Perussuolaisten suosima matkakohde, tämä Hampurilainen

6

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Metsäkulman Metsästys seura ottaa.............osaa.

    • Anonyymi

      RIP A. Hiltunen Länsi Saksa

      Sinimustat Huruksela ja Metsäkulma Ry

    • Anonyymi

      Mikäs siinä. Aikuisiahan kaikki ovat, eikä mitään demari pedarin uhreja.

    • Anonyymi

      Kansallismielinen ja äärioikeistotaustainen 612-soihtukulkue saapui Hietaniemen hautausmaalle perjantaina hieman ennen iltakahdeksaa.

      Soihtuja kantamassa oli kansainvälisen äärioikeistoverkoston Active Clubin jäseniä, joilla oli kasvot pääosin peittävät pipot.

      Lisäksi kulkueen perällä käveli maahanmuuttovastaisen ja katupartiointitoiminnastaan tunnetun Soldiers of Odin -ryhmän takkeihin sonnustautuneita henkilöitä.

      Keskisarja kehui osallistujien "laatua"

      Suomi herää -mielenosoitus Eduskuntatalolla

      Rasistisen ja fasistisen sinimustan liikkeen (SML) Suomi herää -mielenosoitus marssi aiemmin perjantaina Rautatientorilta määränpäähänsä Eduskuntatalolle.
      Tuukka Kuru ja Soldiers of Odinin takkeihin pukeutuneita ihmisiä.SML ohjeisti mielenosoituksen osallistujia liittymään myöhemmin 612-kulkueeseen.

    • Anonyymi

      Teemu Keskisarja nolasi Riikka Purran ja häivytti veteraanien muiston järjettömällä sooloilulla

      Sheikki Laakso munasi itsensä ja " puolueensa", no eihän sitä puoluetta enää enempää voi munata.

    • Anonyymi

      Teijo Kallioliemelle terveisin

      A.Hiltunen
      Länsi Saksa

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      157
      2558
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      839
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe