Saksalainen Adolf kuollut Saksassa

Anonyymi-ap

Valtakunnankansleri ja johti natsihallinnon aikana 1933–1945 maata diktaattorina, Saksan valtakunnanjohtajana.

Kuoli: 30. huhtikuuta 1945, Führerbunker

Reeperbahn on katu Saksan toiseksi suurimmassa kaupungissa Hampurissa. Se on vajaan kilometrin mittainen ja sijaitsee Sankt Paulin kaupunginosassa. Katu on Hampurin yöelämän keskus sekä punaisten lyhtyjen alue.

Kotkan Perussuolaisten suosima matkakohde, tämä Hampurilainen

6

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Metsäkulman Metsästys seura ottaa.............osaa.

    • Anonyymi

      RIP A. Hiltunen Länsi Saksa

      Sinimustat Huruksela ja Metsäkulma Ry

    • Anonyymi

      Mikäs siinä. Aikuisiahan kaikki ovat, eikä mitään demari pedarin uhreja.

    • Anonyymi

      Kansallismielinen ja äärioikeistotaustainen 612-soihtukulkue saapui Hietaniemen hautausmaalle perjantaina hieman ennen iltakahdeksaa.

      Soihtuja kantamassa oli kansainvälisen äärioikeistoverkoston Active Clubin jäseniä, joilla oli kasvot pääosin peittävät pipot.

      Lisäksi kulkueen perällä käveli maahanmuuttovastaisen ja katupartiointitoiminnastaan tunnetun Soldiers of Odin -ryhmän takkeihin sonnustautuneita henkilöitä.

      Keskisarja kehui osallistujien "laatua"

      Suomi herää -mielenosoitus Eduskuntatalolla

      Rasistisen ja fasistisen sinimustan liikkeen (SML) Suomi herää -mielenosoitus marssi aiemmin perjantaina Rautatientorilta määränpäähänsä Eduskuntatalolle.
      Tuukka Kuru ja Soldiers of Odinin takkeihin pukeutuneita ihmisiä.SML ohjeisti mielenosoituksen osallistujia liittymään myöhemmin 612-kulkueeseen.

    • Anonyymi

      Teemu Keskisarja nolasi Riikka Purran ja häivytti veteraanien muiston järjettömällä sooloilulla

      Sheikki Laakso munasi itsensä ja " puolueensa", no eihän sitä puoluetta enää enempää voi munata.

    • Anonyymi

      Teijo Kallioliemelle terveisin

      A.Hiltunen
      Länsi Saksa

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe