156:n jarrut

Pitäisi varmaan Alfan jarruja kohta huollattaa. Löytyykös vakiopalojen ja levyjen tilalle parempia vaihtoehtoja suht' budjettihinnalla? Brembon settiä ei ihan viitsi laitattaa, hinta aika suolainen.
3480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen itsekin päivittämässä 156:ni jarruja. Ajattelin tilata jarrut täältä: www.larkspeed.com

Ajattelin päivittää vain palat, eli eteen EBC Greenstuff palat sekä taakse vakioita vastaavat EBC Blackstuffit.

Nuo Greenstuffit ovat kuulemma parhaat katukäyttöön soveltuvat palat. Suomessa maksavat eteen 800mk Larkspeediltä 550mk.

Eli jos tulee enemmän tilaajia saadaan varmasti hintaa ales ja postikulut pienemmäksi.

Laittakaas kaikki kiinnostuneet mailia tulemaan niin järkätään jotakin:

[email protected]

-Krister-

Äänestä
  • Ainakin Brembolta olisi löytynyt 164:ään sopivaa etujarrusettiä valinnaisesti joko 16" vanteisiin sopivilla levyillä ja nelimäntäsatuloilla tai 17" fillareihin menevillä laikoilla ja kuusimäntäsatuloilla.

    Hinta olisi keikkunut jossain 1500 punnan nurkilla, siis pelkkä etupää. Jäi toistaiseksi kaupan hyllylle :(

    Kai tuo 156:n setti kieppuu samoilla nurkilla, tuskin irtoaa alle kymmenen tuhannen vanhan rahan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TV kirjoitti:

Pitäisi varmaan Alfan jarruja kohta huollattaa. Löytyykös vakiopalojen ja levyjen tilalle parempia vaihtoehtoja suht' budjettihinnalla? Brembon settiä ei ihan viitsi laitattaa, hinta aika suolainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu