vanhustenpaikat

Kumpaan antaisitte vanhuksenne? Esperiin vai siihen kunnalliseen?
7877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

en kumpaankaan ,enää koskaan, vaikka ei sitä kukaan kysynyt,oma koti ei tullut kyseeseen,laitos touhua joutuu omaiset pitään silmällä koko ajan,samoin ku päiväkodeissa,ollaan mukavia kun omaiset paikalla

Äänestä
  • se tätä päivää

    Äänestä

esperi se suljetaan kumminkin kohta
nyt jo niitä suljetaan ympäri maat esperei

Äänestä

Entäs Varhan Auran hoiva? onko huhu että loppuu?

Äänestä

molenmat loppuu tänä vuonna se helppo
kun varhan kapinetti päätös

Äänestä
  • pääsevät maistamaan työttömyyttä

    Äänestä

Mistä tiedät, että molemmat loppuu?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kumpaan antaisitte vanhuksenne? Esperiin vai siihen kunnalliseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu