Suomessa aloitetaan korvaushoito ennen huumekokeiluja.
Ei hyvältä näytä tulevaisuus.
Korvaushoito
6
460
Vastaukset
- Anonyymi
Syytä itseäsi, mitäs menit.
- Anonyymi
Huumekuolemat kasvussa, ei huono, koska kaikesta nyt säästetään. Ohjelma kodittomat: Kaikki heille ostettiin ja maksettiin kyllä tulee yhteiskunnalle kalliiksi. Normaali ihminen kuka tarvitsee hetkellistä yhteiskunnan apua ei saa mutta nämä narkkarit sitä saavat. Pistävät vielä kaiken kukkuraksi asunnot paskaksi, eli ei huono säästö tuo kuoleminen.
- Anonyymi
Tuurissaan saada hyvä vuokralainen. Sähkölaskut jää maksamatta, siitä seuraa
katkaisuhoitoo, sähkön nimittäin. Vesiputket jäätyy, vesimittari halkeaa.
Häätö asunnosta käräjäoikeuden kautta vie muutaman kuukauden.
Miksi moni pitää asuntonsa tyhjillään ?
- Anonyymi
tietoa on jokaisella siitä että kun alkaa huumeiden kanssa pelaamaan niin ne koukuttaa,samoin kuin viina, tupakka, energiajuomat, suklaa. Se että osaa pitää hallinnassa ettei ratkea viihdekäyttäjksi päivittäin ja sitten se helpostii repsahtaa vahvempien käyttäjäksi . NYT JUURI TELKUSTA TULI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJIEN OMAT KERTOMUKSET, siinä manasivat sitä kun olivat sortuneet niin muuta eläntarkoitusta ei heillä enää ole, eka annos saatava heti aamulla ja monesti se annos ei riitä kuin puolen tuntia vaikutusta ja sit taas lisää.
Nuorten nykyään käytetty ilokaasu aiheuttaa hermostoon viannopeasti joka vie liikuntakyvyn sun muuta.
Eihän monikaan mieti pätkääkään terveyttää eikä myöskään kaverinsa puolesta vaan kaveriukset alkavat tyhmyttään käyttelee uskomatta sitä että se on menoa humnningolle.
MONI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJÄ ON TAPPANUT OMAISIAAN TAI MUITA IHMISÄ SAADAKSEEN RAHAA HUUMEISIIN .
Nykyisin rappioporukka ja helvetin selkärangatonta , sit porataan kun saa hoitoa vaikka oman surkeuttaa on sit huonossa jamassa kun aineisiin sortuu.- Anonyymi
"MONI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJÄ ON TAPPANUT OMAISIAAN TAI MUITA IHMISÄ SAADAKSEEN RAHAA HUUMEISIIN ."
No just!
Ei se noin mene missään muodossa.
Sulla selkeestikkään ei ole omakohtaisia kokemuksia..
Kattonu jotai jenkki ohjelmia ja tehny johtopäätökset sen perusteella, niiku ne aikasemmmat korruptoituneet "huumesodan" alottaneet presidentit.
Hoito on Suomessa kiduus/rääkkäys muotosta hoitoa.
Siitä puuttuu kokonaan korvaus efekti, aina sitä lähtien ku alettiin lääkeyhtiöiden voittoja tukemaan ja siirryttiin normi subusta suboxoneen.
Tänä päivänä ku lässytetään valtion talouden heikosta jamasta ja leikkaustalokoista (johon rikkaat ei osallistu)
Nii tos Suomen "korvaushoidossa" olis vitunmoiset säästön mahdollisuudet erottamalla kaikki kuispäiset hoitajat ja sen alan ympärillä pyörivät turhat rahastajat.
Suboxone helvettiin ja takaisin normi subi ja normi metadoni.
Vielä parempi ois suoraan herbertttii tai mopedii niille ketkä sitä tarvii.
Säästöt olis exponentiaaliset.
Toiku vaihdettii subuex suboxoneen..se ol järjetöntä..
amaku alkoholi korvaushodossa annettais alkoholia jossa on 50% antabusta, sillee toi naloxoni subutexin yhteydessä toimii, se syrjäyttää siitä 70% jaa siiä johtuen lääkeannokset/kustannukset 70%suuremmat.. Kyllähä ton tajuu tarhaikäsetki.
Siihe vielä lisäks 50% päälle haistavittu pakkohoitoa, hoitajia, lääkäreitä, haistavittu hoitospimuksia, kiristystä,nöyryytystä,alistamista, kiusaamista,rääkkäystä ja eriarvoista kohtelua.. Sitä on Suomen false korvaushoito.
Nää nykyset linjaukset on tehny "asiantuntija"joka ei tiedä hevonvittuakaan noista touhuista. Nykysellä hoidolla ainoastaan rääkätään/nöyryytetään/syrjäytetään potila syheiskunnasta..Todellisella korvaushoidolla sais 90% halvemmalla 100% paremmat tulokset. Ihan vaan noin vinkkinä.. Suomessaha on Euroopan korkeimmat huumekuolema tilastot..mistäköhän johtuu nii?
Haistakaa vittu koko valtiovalta!!
- Anonyymi
Parasta olisi ennakointi. Ennaltaehkäisevät toimet.
Miksi ihmiset alkavat käyttämään huumeita, mikä siihen ajaa ?
Jos elämästä saisi sen verran kelpoa, ettei ihmiset ajautuisi päihde- ja huumehelvettiin.
Ei kenenkään tulevaisuuden haave ole, että tulisipa minusta " isona " narkkari.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1546846MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny656016Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884579NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074539Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694334Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941700- 4031611
- 821409
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441190