Suomessa aloitetaan korvaushoito ennen huumekokeiluja.
Ei hyvältä näytä tulevaisuus.
Korvaushoito
6
461
Vastaukset
- Anonyymi
Syytä itseäsi, mitäs menit.
- Anonyymi
Huumekuolemat kasvussa, ei huono, koska kaikesta nyt säästetään. Ohjelma kodittomat: Kaikki heille ostettiin ja maksettiin kyllä tulee yhteiskunnalle kalliiksi. Normaali ihminen kuka tarvitsee hetkellistä yhteiskunnan apua ei saa mutta nämä narkkarit sitä saavat. Pistävät vielä kaiken kukkuraksi asunnot paskaksi, eli ei huono säästö tuo kuoleminen.
- Anonyymi
Tuurissaan saada hyvä vuokralainen. Sähkölaskut jää maksamatta, siitä seuraa
katkaisuhoitoo, sähkön nimittäin. Vesiputket jäätyy, vesimittari halkeaa.
Häätö asunnosta käräjäoikeuden kautta vie muutaman kuukauden.
Miksi moni pitää asuntonsa tyhjillään ?
- Anonyymi
tietoa on jokaisella siitä että kun alkaa huumeiden kanssa pelaamaan niin ne koukuttaa,samoin kuin viina, tupakka, energiajuomat, suklaa. Se että osaa pitää hallinnassa ettei ratkea viihdekäyttäjksi päivittäin ja sitten se helpostii repsahtaa vahvempien käyttäjäksi . NYT JUURI TELKUSTA TULI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJIEN OMAT KERTOMUKSET, siinä manasivat sitä kun olivat sortuneet niin muuta eläntarkoitusta ei heillä enää ole, eka annos saatava heti aamulla ja monesti se annos ei riitä kuin puolen tuntia vaikutusta ja sit taas lisää.
Nuorten nykyään käytetty ilokaasu aiheuttaa hermostoon viannopeasti joka vie liikuntakyvyn sun muuta.
Eihän monikaan mieti pätkääkään terveyttää eikä myöskään kaverinsa puolesta vaan kaveriukset alkavat tyhmyttään käyttelee uskomatta sitä että se on menoa humnningolle.
MONI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJÄ ON TAPPANUT OMAISIAAN TAI MUITA IHMISÄ SAADAKSEEN RAHAA HUUMEISIIN .
Nykyisin rappioporukka ja helvetin selkärangatonta , sit porataan kun saa hoitoa vaikka oman surkeuttaa on sit huonossa jamassa kun aineisiin sortuu.- Anonyymi
"MONI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJÄ ON TAPPANUT OMAISIAAN TAI MUITA IHMISÄ SAADAKSEEN RAHAA HUUMEISIIN ."
No just!
Ei se noin mene missään muodossa.
Sulla selkeestikkään ei ole omakohtaisia kokemuksia..
Kattonu jotai jenkki ohjelmia ja tehny johtopäätökset sen perusteella, niiku ne aikasemmmat korruptoituneet "huumesodan" alottaneet presidentit.
Hoito on Suomessa kiduus/rääkkäys muotosta hoitoa.
Siitä puuttuu kokonaan korvaus efekti, aina sitä lähtien ku alettiin lääkeyhtiöiden voittoja tukemaan ja siirryttiin normi subusta suboxoneen.
Tänä päivänä ku lässytetään valtion talouden heikosta jamasta ja leikkaustalokoista (johon rikkaat ei osallistu)
Nii tos Suomen "korvaushoidossa" olis vitunmoiset säästön mahdollisuudet erottamalla kaikki kuispäiset hoitajat ja sen alan ympärillä pyörivät turhat rahastajat.
Suboxone helvettiin ja takaisin normi subi ja normi metadoni.
Vielä parempi ois suoraan herbertttii tai mopedii niille ketkä sitä tarvii.
Säästöt olis exponentiaaliset.
Toiku vaihdettii subuex suboxoneen..se ol järjetöntä..
amaku alkoholi korvaushodossa annettais alkoholia jossa on 50% antabusta, sillee toi naloxoni subutexin yhteydessä toimii, se syrjäyttää siitä 70% jaa siiä johtuen lääkeannokset/kustannukset 70%suuremmat.. Kyllähä ton tajuu tarhaikäsetki.
Siihe vielä lisäks 50% päälle haistavittu pakkohoitoa, hoitajia, lääkäreitä, haistavittu hoitospimuksia, kiristystä,nöyryytystä,alistamista, kiusaamista,rääkkäystä ja eriarvoista kohtelua.. Sitä on Suomen false korvaushoito.
Nää nykyset linjaukset on tehny "asiantuntija"joka ei tiedä hevonvittuakaan noista touhuista. Nykysellä hoidolla ainoastaan rääkätään/nöyryytetään/syrjäytetään potila syheiskunnasta..Todellisella korvaushoidolla sais 90% halvemmalla 100% paremmat tulokset. Ihan vaan noin vinkkinä.. Suomessaha on Euroopan korkeimmat huumekuolema tilastot..mistäköhän johtuu nii?
Haistakaa vittu koko valtiovalta!!
- Anonyymi
Parasta olisi ennakointi. Ennaltaehkäisevät toimet.
Miksi ihmiset alkavat käyttämään huumeita, mikä siihen ajaa ?
Jos elämästä saisi sen verran kelpoa, ettei ihmiset ajautuisi päihde- ja huumehelvettiin.
Ei kenenkään tulevaisuuden haave ole, että tulisipa minusta " isona " narkkari.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku445155Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel302126Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1052126HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1191867Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151819- 1111740
Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma491147Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2471085Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.481001- 71941