Korvaushoito

Anonyymi-ap

Suomessa aloitetaan korvaushoito ennen huumekokeiluja.
Ei hyvältä näytä tulevaisuus.

6

546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Syytä itseäsi, mitäs menit.

    • Anonyymi

      Huumekuolemat kasvussa, ei huono, koska kaikesta nyt säästetään. Ohjelma kodittomat: Kaikki heille ostettiin ja maksettiin kyllä tulee yhteiskunnalle kalliiksi. Normaali ihminen kuka tarvitsee hetkellistä yhteiskunnan apua ei saa mutta nämä narkkarit sitä saavat. Pistävät vielä kaiken kukkuraksi asunnot paskaksi, eli ei huono säästö tuo kuoleminen.

      • Anonyymi

        Tuurissaan saada hyvä vuokralainen. Sähkölaskut jää maksamatta, siitä seuraa
        katkaisuhoitoo, sähkön nimittäin. Vesiputket jäätyy, vesimittari halkeaa.
        Häätö asunnosta käräjäoikeuden kautta vie muutaman kuukauden.
        Miksi moni pitää asuntonsa tyhjillään ?


    • Anonyymi

      tietoa on jokaisella siitä että kun alkaa huumeiden kanssa pelaamaan niin ne koukuttaa,samoin kuin viina, tupakka, energiajuomat, suklaa. Se että osaa pitää hallinnassa ettei ratkea viihdekäyttäjksi päivittäin ja sitten se helpostii repsahtaa vahvempien käyttäjäksi . NYT JUURI TELKUSTA TULI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJIEN OMAT KERTOMUKSET, siinä manasivat sitä kun olivat sortuneet niin muuta eläntarkoitusta ei heillä enää ole, eka annos saatava heti aamulla ja monesti se annos ei riitä kuin puolen tuntia vaikutusta ja sit taas lisää.
      Nuorten nykyään käytetty ilokaasu aiheuttaa hermostoon viannopeasti joka vie liikuntakyvyn sun muuta.
      Eihän monikaan mieti pätkääkään terveyttää eikä myöskään kaverinsa puolesta vaan kaveriukset alkavat tyhmyttään käyttelee uskomatta sitä että se on menoa humnningolle.
      MONI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJÄ ON TAPPANUT OMAISIAAN TAI MUITA IHMISÄ SAADAKSEEN RAHAA HUUMEISIIN .
      Nykyisin rappioporukka ja helvetin selkärangatonta , sit porataan kun saa hoitoa vaikka oman surkeuttaa on sit huonossa jamassa kun aineisiin sortuu.

      • Anonyymi

        "MONI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJÄ ON TAPPANUT OMAISIAAN TAI MUITA IHMISÄ SAADAKSEEN RAHAA HUUMEISIIN ."
        No just!
        Ei se noin mene missään muodossa.
        Sulla selkeestikkään ei ole omakohtaisia kokemuksia..
        Kattonu jotai jenkki ohjelmia ja tehny johtopäätökset sen perusteella, niiku ne aikasemmmat korruptoituneet "huumesodan" alottaneet presidentit.
        Hoito on Suomessa kiduus/rääkkäys muotosta hoitoa.
        Siitä puuttuu kokonaan korvaus efekti, aina sitä lähtien ku alettiin lääkeyhtiöiden voittoja tukemaan ja siirryttiin normi subusta suboxoneen.
        Tänä päivänä ku lässytetään valtion talouden heikosta jamasta ja leikkaustalokoista (johon rikkaat ei osallistu)
        Nii tos Suomen "korvaushoidossa" olis vitunmoiset säästön mahdollisuudet erottamalla kaikki kuispäiset hoitajat ja sen alan ympärillä pyörivät turhat rahastajat.
        Suboxone helvettiin ja takaisin normi subi ja normi metadoni.
        Vielä parempi ois suoraan herbertttii tai mopedii niille ketkä sitä tarvii.
        Säästöt olis exponentiaaliset.
        Toiku vaihdettii subuex suboxoneen..se ol järjetöntä..
        amaku alkoholi korvaushodossa annettais alkoholia jossa on 50% antabusta, sillee toi naloxoni subutexin yhteydessä toimii, se syrjäyttää siitä 70% jaa siiä johtuen lääkeannokset/kustannukset 70%suuremmat.. Kyllähä ton tajuu tarhaikäsetki.
        Siihe vielä lisäks 50% päälle haistavittu pakkohoitoa, hoitajia, lääkäreitä, haistavittu hoitospimuksia, kiristystä,nöyryytystä,alistamista, kiusaamista,rääkkäystä ja eriarvoista kohtelua.. Sitä on Suomen false korvaushoito.
        Nää nykyset linjaukset on tehny "asiantuntija"joka ei tiedä hevonvittuakaan noista touhuista. Nykysellä hoidolla ainoastaan rääkätään/nöyryytetään/syrjäytetään potila syheiskunnasta..Todellisella korvaushoidolla sais 90% halvemmalla 100% paremmat tulokset. Ihan vaan noin vinkkinä.. Suomessaha on Euroopan korkeimmat huumekuolema tilastot..mistäköhän johtuu nii?
        Haistakaa vittu koko valtiovalta!!


    • Anonyymi

      Parasta olisi ennakointi. Ennaltaehkäisevät toimet.
      Miksi ihmiset alkavat käyttämään huumeita, mikä siihen ajaa ?
      Jos elämästä saisi sen verran kelpoa, ettei ihmiset ajautuisi päihde- ja huumehelvettiin.
      Ei kenenkään tulevaisuuden haave ole, että tulisipa minusta " isona " narkkari.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"

      Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä
      Maailman menoa
      177
      2768
    2. Valion maitotehtaalla kapina

      Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa
      Maailman menoa
      75
      2519
    3. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      177
      2143
    4. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      24
      1901
    5. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      112
      1590
    6. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      83
      1333
    7. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      322
      1253
    8. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      113
      1153
    9. Mitä kaikkia vikoja

      On kaivatussasi?
      Ikävä
      81
      1083
    10. Nyt Zelenskyi pommittaa drooneillaan jo Suomea!

      Kouvola kohteena: https://yle.fi/aihe/tekstitv?P=107
      Maailman menoa
      244
      1042
    Aihe