Korvaushoito

Anonyymi-ap

Suomessa aloitetaan korvaushoito ennen huumekokeiluja.
Ei hyvältä näytä tulevaisuus.

6

540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Syytä itseäsi, mitäs menit.

    • Anonyymi

      Huumekuolemat kasvussa, ei huono, koska kaikesta nyt säästetään. Ohjelma kodittomat: Kaikki heille ostettiin ja maksettiin kyllä tulee yhteiskunnalle kalliiksi. Normaali ihminen kuka tarvitsee hetkellistä yhteiskunnan apua ei saa mutta nämä narkkarit sitä saavat. Pistävät vielä kaiken kukkuraksi asunnot paskaksi, eli ei huono säästö tuo kuoleminen.

      • Anonyymi

        Tuurissaan saada hyvä vuokralainen. Sähkölaskut jää maksamatta, siitä seuraa
        katkaisuhoitoo, sähkön nimittäin. Vesiputket jäätyy, vesimittari halkeaa.
        Häätö asunnosta käräjäoikeuden kautta vie muutaman kuukauden.
        Miksi moni pitää asuntonsa tyhjillään ?


    • Anonyymi

      tietoa on jokaisella siitä että kun alkaa huumeiden kanssa pelaamaan niin ne koukuttaa,samoin kuin viina, tupakka, energiajuomat, suklaa. Se että osaa pitää hallinnassa ettei ratkea viihdekäyttäjksi päivittäin ja sitten se helpostii repsahtaa vahvempien käyttäjäksi . NYT JUURI TELKUSTA TULI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJIEN OMAT KERTOMUKSET, siinä manasivat sitä kun olivat sortuneet niin muuta eläntarkoitusta ei heillä enää ole, eka annos saatava heti aamulla ja monesti se annos ei riitä kuin puolen tuntia vaikutusta ja sit taas lisää.
      Nuorten nykyään käytetty ilokaasu aiheuttaa hermostoon viannopeasti joka vie liikuntakyvyn sun muuta.
      Eihän monikaan mieti pätkääkään terveyttää eikä myöskään kaverinsa puolesta vaan kaveriukset alkavat tyhmyttään käyttelee uskomatta sitä että se on menoa humnningolle.
      MONI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJÄ ON TAPPANUT OMAISIAAN TAI MUITA IHMISÄ SAADAKSEEN RAHAA HUUMEISIIN .
      Nykyisin rappioporukka ja helvetin selkärangatonta , sit porataan kun saa hoitoa vaikka oman surkeuttaa on sit huonossa jamassa kun aineisiin sortuu.

      • Anonyymi

        "MONI PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJÄ ON TAPPANUT OMAISIAAN TAI MUITA IHMISÄ SAADAKSEEN RAHAA HUUMEISIIN ."
        No just!
        Ei se noin mene missään muodossa.
        Sulla selkeestikkään ei ole omakohtaisia kokemuksia..
        Kattonu jotai jenkki ohjelmia ja tehny johtopäätökset sen perusteella, niiku ne aikasemmmat korruptoituneet "huumesodan" alottaneet presidentit.
        Hoito on Suomessa kiduus/rääkkäys muotosta hoitoa.
        Siitä puuttuu kokonaan korvaus efekti, aina sitä lähtien ku alettiin lääkeyhtiöiden voittoja tukemaan ja siirryttiin normi subusta suboxoneen.
        Tänä päivänä ku lässytetään valtion talouden heikosta jamasta ja leikkaustalokoista (johon rikkaat ei osallistu)
        Nii tos Suomen "korvaushoidossa" olis vitunmoiset säästön mahdollisuudet erottamalla kaikki kuispäiset hoitajat ja sen alan ympärillä pyörivät turhat rahastajat.
        Suboxone helvettiin ja takaisin normi subi ja normi metadoni.
        Vielä parempi ois suoraan herbertttii tai mopedii niille ketkä sitä tarvii.
        Säästöt olis exponentiaaliset.
        Toiku vaihdettii subuex suboxoneen..se ol järjetöntä..
        amaku alkoholi korvaushodossa annettais alkoholia jossa on 50% antabusta, sillee toi naloxoni subutexin yhteydessä toimii, se syrjäyttää siitä 70% jaa siiä johtuen lääkeannokset/kustannukset 70%suuremmat.. Kyllähä ton tajuu tarhaikäsetki.
        Siihe vielä lisäks 50% päälle haistavittu pakkohoitoa, hoitajia, lääkäreitä, haistavittu hoitospimuksia, kiristystä,nöyryytystä,alistamista, kiusaamista,rääkkäystä ja eriarvoista kohtelua.. Sitä on Suomen false korvaushoito.
        Nää nykyset linjaukset on tehny "asiantuntija"joka ei tiedä hevonvittuakaan noista touhuista. Nykysellä hoidolla ainoastaan rääkätään/nöyryytetään/syrjäytetään potila syheiskunnasta..Todellisella korvaushoidolla sais 90% halvemmalla 100% paremmat tulokset. Ihan vaan noin vinkkinä.. Suomessaha on Euroopan korkeimmat huumekuolema tilastot..mistäköhän johtuu nii?
        Haistakaa vittu koko valtiovalta!!


    • Anonyymi

      Parasta olisi ennakointi. Ennaltaehkäisevät toimet.
      Miksi ihmiset alkavat käyttämään huumeita, mikä siihen ajaa ?
      Jos elämästä saisi sen verran kelpoa, ettei ihmiset ajautuisi päihde- ja huumehelvettiin.
      Ei kenenkään tulevaisuuden haave ole, että tulisipa minusta " isona " narkkari.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      82
      4280
    2. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      116
      3313
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      121
      3297
    4. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      2744
    5. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      218
      2534
    6. "Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä

      Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk
      Tv-sarjat
      19
      2181
    7. Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?

      Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella
      Tv-sarjat
      11
      2016
    8. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      29
      1954
    9. Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa

      Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk
      Maailman menoa
      47
      1920
    10. Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?

      Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.
      Tv-sarjat
      0
      1903
    Aihe