Tampereen kaupunginorkesteri esittää Nightwishin uuden albumin orkesteriversiota ensi syksynä Tampere-talolla.
Voi kun saisivat vielä Floor Jansenin esittämään Lanterlightin ja mikseipä muutakin orkesterin eteen. Ja niistä ammattimainen taltiointi.
Veikkaisin melkoista lipunmyyntiä.
Tampereen tuleva syksyn konsertti
6
337
Vastaukset
- Anonyymi
Transujen vingutuksia
- Anonyymi
Joo, Tamperehan on tunnettu vasemmisto- + kommunisti perinnöstään joten eiköhän koko orkesteri ja kuorot ole jotain LGBTQP+ väkeä. No leikki leikkinä, olisihan se hyvä jos joukossa olisi yksi vinguttelija jotta saataisiin enemmän rockia noihin uuden albumin biiseihin.
- Anonyymi
Soittavat mitä lie satanisti roska loitsuja ja soittavat 440hz taajudella muutenkin. Hyhhyh. Ei tule kun pää kipeeksi noiden renkutuksista. Sry nyt vaan.
- Anonyymi
Nuokin keikat myy loppuun hujauksessa. Liput on jopa naurettavan halvat ja koska bändi ei ole orkesterin kanssa esiintynyt, niin kysyntä orkesterilla esitetylle Yövissulle on kova.
- Anonyymi
"Tampereen kaupunginorkesteri esittää"
Onko tämä nyt sitten pelkästään kaupunginorkesterin esitys, vai jokin spektaakkeli tulossa.?- Anonyymi
Pelkkä orkesteri. Bändi ei ole paikalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796135Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695930Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121231
- 1851077
- 59887