Missä ovat uudet hyvät paritanssikappaleet?
Missä ovat näihin ne tunnelmanluojat, säveltäjät, sanoittajat ja sovittajat?
Nykymusiikki tyhjän rillutusta ja rallatusta.
Mikään renkutusmusa ei sovi paritanssiin
16
440
Vastaukset
- Anonyymi
Kamalaa kun mailma menee eteenpäin.
- Anonyymi
Ja paritanssit katoavat ajasta ikuisuuteen.
- Anonyymi
Tässä on muodikasta buggaa tunnelmassa
https://music.youtube.com/watch?v=C9jWqGOBHBM&si=1A0BSeClzp6dhenR- Anonyymi
Hahhaa. Suomalaista itkuvirttä josta ei löydy mitään svengaavaa. Hauska juttu kun nämä uudet tekijät tekee aina vaan tätä viikonloppuisä-tyyppistä tuotantoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hahhaa. Suomalaista itkuvirttä josta ei löydy mitään svengaavaa. Hauska juttu kun nämä uudet tekijät tekee aina vaan tätä viikonloppuisä-tyyppistä tuotantoa.
Kai huomasit, miten paljon hauskempaa sinulla oli kuin normaalisti tuota kuunnellessasi? Nimittäin ainakaan sävellyksen innoittamana kirjoittamasi teksti ei vaikuta lähestulkoonkaan yhtä synkistelevältä kuin yleensä. Eli pääsithän sinäkin tuolla tunnelmaan!
- Anonyymi
En tule vaihtamaan soitintani koskaan sähkökitaraan...
https://m.youtube.com/watch?v=wRjCt1Q2IR8&pp=ygUfdGhlbWUgZnJvbSBsb3ZlIHN0b3J5IG9yY2hlc3RyYQ== - Anonyymi
Kyllä oikeassa olet.
"Nykymusiikki tyhjän rillutusta ja rallatusta". - Anonyymi
Siinäpä juuri tuo syy tanssimattomuuteen. Nykymusiikki.
Jympsytystä ja rämpytystä.
Bileisiin bilemusiikkia. - Anonyymi
Älkääs nyt. Joihinkin uusiin Joululauluihin on saatu jopa syvää tunnelmaa!
Toivoa on siis vielä. - Anonyymi
Taitaa vain hyvin harva musiikin tekijä tietää minkälainen sävellys on hyvää paritanssimusiikkia.
Paljon auttaisi jos säveltäjä itse harrastaisi paritanssia ja osaisi muutakin askellusta kuin pelkän foksin perusaskeleet.
Sanonta tämä "menee jalan" alle ei monestikkaan pidä paikkaansa.
Uudessa kappaleessa vain aika näyttää tuleeko siitä ikivihreä tanssipiireissä.- Anonyymi
Oletko ottanut huomioon tämän, että jos se säveltäjä kumminkin ottaisi ja säveltäisi ja vielä sanoittaisikin teoksensa jollekin muulle kuin foksin perusaskeleelle, niin sinähän putoaisit silloin kuin eno tanssiveneestä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko ottanut huomioon tämän, että jos se säveltäjä kumminkin ottaisi ja säveltäisi ja vielä sanoittaisikin teoksensa jollekin muulle kuin foksin perusaskeleelle, niin sinähän putoaisit silloin kuin eno tanssiveneestä?
Taidat olla hevosmiehiä. Näillähän on kuulemma oma tietotoimisto?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat olla hevosmiehiä. Näillähän on kuulemma oma tietotoimisto?
Pitäisiköhän sinun nyt vaan reilusti myöntää itsellesi ja kaikille muillekin, että sinä sorruit omaan näppäryyteesi?
- Anonyymi
"Minä Hullu Rakastuin" Uudehkoa tuotantoa Ahopellolta. Kyllä joku osaa tehdä myös tanssimusiikkia.
Ahopelto on käynyt myös parketin puolella, joten tietää mitä paritanssi on. Hällä riittää ääntä ja ammattitaitoa. Hyvin vetää keikkoja. Jokaiselle jotain. Oli sitten 70 v tai 25v. - Anonyymi
Vanhoista tehty hyviä päivityksiä, kuten Komijoiden Josef.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333224Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441609Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö191001Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32979- 59953
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22948Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37860Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36813Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173803- 48719