Olen Vähentänyt pakon edessä alkoholin käyttööni rajusti tässä viimeisen 0,5 vuoden aikana.
Ennen meni useasti viikossa ja viikonloppuna parhaimmillaan litra viiniä ja 2-3 dl (miedohkoa) viinaa. Eipä se isolle miehelle mahdottomasti ole, mutta paljon silti.
Nyt huomaan toleranssini hiipuneen: jo 0,75 l viinipullo on turhan iso satsi. Puoli litraa pari kertaa kuussa on ihan hyvä, mieluiten useampaan päivään jaoteltuna.
Raitistelun seurauksena myös halu homosteluun on lisääntynyt, reikääni jynssätään harva se päivä, ja välillä paksua Parrua uppoaa pakoputkeen fistauksen lisäksi. Lisäksi kusemme toistemme päälle aa-kerhossa raittiina tietysti ollessamme yhdessä homoilevassa kasassa.
Raitistelu on siis ihanaa
Toleransseista
Anonyymi-ap
1
198
Vastaukset
- Anonyymi
Ei muuten VARMASTI toleranssit laske vielä puolessa vuodessa raittiutta. Ehkä muutamassa vuodessa JONKUN verran.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2457504Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393941Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172208Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261587- 461490
- 331382
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421204Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7937