Punavihreä kupla puhkeaa

Anonyymi-ap

Kohta sen ymmärtää hesalaisetkin. Viiveellä toki.

17

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ...ei ymmärrä Hesalaiset. Ne on niin ideologisen ylimielisiä, että se estää täysin näkemästä oman tökerön typeryyden.

    • Anonyymi

      Vihreiden mahalasku on laajempi eurooppalainen ilmiö.

    • Anonyymi

      Maalaisliitto joutuu siis etsimään uudet kumppanit

      • Anonyymi

        Hui, jos tarkoitat niitä kahta kepulaista jotka on hesan kaupunginvaltuustossa....nyt onkin ongelma...

        Pääseekö tästä edes yli....


    • Anonyymi

      Hölmö. Missäs hallitusrintamassa maalaisliitto on viimeksi ollut? Punavihreiden apupuolueena.

      • Anonyymi

        Tästä ei ole enää ulospääsyä...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tästä ei ole enää ulospääsyä...

        Kyllä maalaislittolaisten kumiletku-selkärangalla taipuu vaikka vähemmistöhallitukseen vasemmistoliiton kanssa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä maalaislittolaisten kumiletku-selkärangalla taipuu vaikka vähemmistöhallitukseen vasemmistoliiton kanssa

        Hesan vähemmistö hallitus?


    • Anonyymi

      Vasemmistolaiset nöyrtyy nopeasti kuplassaan kun lähtee oikeisiin töihin ja kohtaa ulkopuolisen todellisuuden.

      • Anonyymi

        Miten käy tuissa uiville maalaisliittolaisille?


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Asia on juuri noin. Vasemmiston toteuttamaa informaatiovaikuttamista räikeimmillään. Varsinkin Yle ja HS käyttää lähes aina noita vasuri-vaikuttajia kommentoimassa "asiantuntijoina".

        Onhan Yle jäänyt kiinni jo useamman kerran siitäkin, että ns. satunnainen haastateltavaksi valikoitunut vastaantulija on ollut elokapinallinen. Ei luusisi, että niitä edes Helsingissä vielä niin paljon olisi, että heitä usein sattuu kommentoijiksi, mutta näin meitä aivopestään.

        Hyvä, että edes joku media uskaltaa julkaista tällaista. Pitääkin alkaa seuraamaan verkkouutiset.fi kirjoituksia tarkemmin.


    • Anonyymi

      Hyvä kirjoitus. Kuka tekisi saman ruodinnan maalaisliiton harjoittamasta agrisosialismista?

      • Anonyymi

        Ei ole edes jutun juurta. Ei edes häiriintyneen aivoissa.


    • Anonyymi

      On pakko havahtua vuosikymmeniä kestäneestä harhaisesta toiveajattelusta, punavihreästä pasifismista ja naiivista idealismista yleensäkin.

      • Anonyymi

        totta.. ja sen helmasynnistä agrisosialismista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        totta.. ja sen helmasynnistä agrisosialismista.

        näin ne vihervassarit komentoi...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2221
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1836
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1354
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      216
      997
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      94
      983
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      980
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      945
    8. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      776
    9. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      760
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      729
    Aihe