Vai oliko syynä kenties kaalimadot?
Pitäisi itäauton ostaessaan olla tietoinen, että vikaa pukkaa joka tapauksessa huolella.
Nyt oli Skodan tuhkaksi palaminen erittäin lähellä ja muutakin vikaa piisasi riittämiin.
https://www.hs.fi/talous/art-2000010891453.html
Kääkkä pettyi Enyaqin vikoihin - maahantuoja syyttää jyrsijöitä
14
191
Vastaukset
- Anonyymi
Nuo jyrsijät ovat kyllä melkoinen riesa. Syksyisin saa tyhjentää auton moottoritilasta jyrsijoiden jättämiä kriikunan siemenien kuoria. Ne hakevat marjat läheisen pensaan juurelta ja tukevat lämpimään syömään niitä. Niitä on ollut niin japanilaisessa, ranskalaisessa ja saksalaisessa autossa, ainoastaan mielipaikka ruokailuun on ollut eri. Onneksi auton johdot eivät ole niitä kiinnostaneet.
- Anonyymi
Paitsi että tuossa itäauton tapauksessa jyrsijöistä ei jäänyt jälkeäkään.
- Anonyymi
Kuus pyttyy, muijat syttyy
- Anonyymi
Ei ikinä skeidaa tai mitään muutakaan vag-konsernin vikapesää.
- Anonyymi
Hyvähän sun on huudella, kun sulla ei ole varaa edes kolmen tonnin korollaan.
- Anonyymi
Pitäisikö tuo keissi käsitellä täällä jossain jyrsijä tai eläinosiossa?
- Anonyymi
Näitä sattuu! Eikös annettu edes vodkapulloa? Kiitos! Tero
- Anonyymi
Ei annettu. Joku Toyotaukko oli käynyt liikkeessä kuolaamassa uusia Skodia ja pölli sen vodkapullon.
No meni varmaan tositarpeeseen.
- Anonyymi
Tyypillistä Skoda-liikkeen toimintaa, syytetään viattomia luontokappaleita eikä myönnetä että itäautossa olisi mitään moitittavaa.
- Anonyymi
Ei kaapeleita järsivä jyrsijä ole mikään viaton, vaan melkoinen terroristi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kaapeleita järsivä jyrsijä ole mikään viaton, vaan melkoinen terroristi.
Mutta kun tässä tapauksessa ei jyrsijästä ollut mitään todisteita, vaan vika oli itäauton surkean laadun.
- Anonyymi
Voisiko tällaiseen varautua erityisellä lisävakuutuksella - ellei kasko vakuutus-
yhtiön mielestä ole tähän riittävä?
Kotivakuutus?
Muistan hämärästi lukaisseeni huolimattomasti jonkun yhtiön korvausehtoko-koelmaa. (yhdyssana)
Jossain vilahti, en siis muista missä, että jyrsijävahinkoja ei korvata!- Anonyymi
Tarjoaako Kansa itäautovakuutusta ja voiko sen vieläkin maksaa ruplilla?
- Anonyymi
Näin se on. Kotivakuutus ei korvaa, ja kaskosta on turha hakea.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1693155
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541829Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461774Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1581641- 771564
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3361448Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m781290The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201258- 1581102
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251085