Kela luulee säästävänsä kun se patistaa ihmisiä pienempiin asuntoihin,mutta toisin käy. Ihmiset tungetaan pieniin asuntoihin ja ne just mahtuu ympäri kääntyy ja lapsilla ei oo tilaa edes leikkiä. Mitä luulette että tapahtuu.? Tulee paljon ongelmia. Varsinkin just mielenterveysongelmia , on ahdasta tulee huono sisäilma, sit joudutaan käymään lääkäreillä ym, nämä maksavat kelalle paljon enemmän kuin se että ne turkis ihmisiä asumistuilla sopivan kokoisiin asuntoihin, mutta hallitushan kaiken takana on. Silti on varaa ottaa eätettäviä Suomeen lisää
Vastaukset 7
- Anonyymi
Ota huomioon, että paikkakutaa EI saa valita, sinne missä halvin.
Saunaa EI saa olla, ylellisyyttä kantasuomalaiselle.
Joten;
Tulee, auton osto--> vakuutukset, bensat Jne..
Linjaautot eivät kulje maaseudulla kuin koululaisten mukaan ja taksi, huh huh ei tule kuuloonkaan.😪😪
Suurin HALOO ei kaikille riitä pieniä asuntoja, kun niihin on ns, apinasuodatin- > siis i köyhille.😁😁🤪😜- Anonyymi
Castron mallin toteutus näkyy useissa paikoissa. Mallin mukaisesti useat maat ovat tyhjentäneet vankilat ja mielisairaalat lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois omasta maastaan.
Malli on saanut nimensä, kun Kuuba tyhjensi vankilat ja hullujenhuoneet yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta.
Näin saadaan roskaväki pois omasta maasta tuhoamaan muiden maiden turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut vastaanotetaan. Se on tehokasta hybridivaikuttamista, jonka avulla tuhotaan länsimaalaista taloutta ja kulttuuria.
Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa oleskelumaassa keskenään. Näin heikennetään maan hallintoa ja hyvinvointia pysyvästi. Osa lähetetyistä matuista on valittu soluttautumaan hallintoon, jolloin vastaanottomaan tuhoaminen on tehokkaampaa.
Suomi on nyt ollut yhtenä vastaanottajamaana, joka rapautuu hybridihyökkäyksien vuoksi hiljalleen.
- Anonyymi
Ei nyt sentään ihan noin, kun katsoo Kelan normeja:
"Jos ruokakunnassa on
1 henkilö, asumismenoiksi hyväksytään 394 e/kk
2 henkilöä, asumismenoiksi hyväksytään 574 e/kk
3 henkilöä, asumismenoiksi hyväksytään 734 e/kk
4 henkilöä, asumismenoiksi hyväksytään 875 e/kk
yli 4 henkilöä, asumismenoiksi hyväksytään 875 e/kk + 129 e/kk jokaista lisähenkilöä kohden.
Jos ruokakuntaan kuuluu vammainen henkilö, joka tarvitsee apuvälineiden tai hoitajan vuoksi erityisen paljon tilaa, Kela hyväksyy asumismenot yhtä henkilöä suuremman henkilöluvun mukaan."
Kyllä noilla normeilla saa muutakin kuin ns. koirankopin.
lajijasuris- Anonyymi
...ja noi normit on sitä kuntaryhmää mihin Loimaa ja suurin osa kunnista kuuluu
lajijasuris - Anonyymi
Hulmillakin ois ollut kiva rivari Loimaankatu 9. Vuokra 500€ ja sauna ja sähkölämmitys
- Anonyymi
Petosjytky, saksikäsiJuudas petti täysin..
- Anonyymi
Ei täällä Loimaalla kauan enää kauheesti saa NS yksiöitä tolla hinnalla. Täälläkin on vuokrat kallistuneet
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411324
- 731223
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun105986Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka50925- 78822
- 45791
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40788- 67663
- 113634
- 70567