Yksi susi vähemmän on aina parempi kuin ei yhtään.
Hienoa metsästäjät
11
659
Vastaukset
- Anonyymi
Tänään kuoli susi, huomenna ihminen....
- Anonyymi
Jokainen ihminen on laulun arvoinen 👍
- Anonyymi
Entä, jos vastassa ei olisikaan susi vaan ihminen aseen kanssa?
- Anonyymi
Vauhti kiihtyy, jo toinen peto ammuttu. Hyvä Hyvä
- Anonyymi
Ai kauhia montako ihmistä kerkes popsia vai oliko mummon syönti satua?
- Anonyymi
Katoppa netistä itänaapurin tilastot, varmaan kusisit hunajaa jos asuisit siellä. Samaan suuntaanko haluaisit Suomenkin menevän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katoppa netistä itänaapurin tilastot, varmaan kusisit hunajaa jos asuisit siellä. Samaan suuntaanko haluaisit Suomenkin menevän.
Katotko ihan itse tais mennä kurat pöksyyn.Ota rennie ja tena pöksyyn suattaa helepottoo.
Turha susipelkoa on lietsoa.Tulee mielee 1960 luvun alku kun susia Kiteelläkin oli joka torpan kulmalla.Muutaman kantturan ja piskin söivät ja ihmiset media pelotteli kuralle.
Maalaisliiton porukkaa riitti susijahtiin ja jonkun saivat.Ihmisiä kuitenkaan eivät sudet syöneet ihmisliha on pedoille kelpaamatonta.
- Anonyymi
Mikä on susikanta Venäjällä?
susien määrä Venäjän federaatiossa oli 49,3 tuhatta yksilöä, ja vuonna 2021 se on saavuttanut jo 64,8 tuhatta yksilöä , kun taas useiden tutkijoiden mukaan susien lukumäärä on taloudellisesti hyväksyttävä ekologisen tasapainon ylläpitämiseksi ekosysteemissä maamme pitäisi olla enintään 15-20 tuhatta yksilöä. 26.8.2023
No onhan noita naapurissa. Kaikille halukkaille lapsiperheille oma lemmikki. - Anonyymi
Susi katsoo raja aidan takaa ole valppana!
- Anonyymi
Tämähän kulkee hyvin jo kolmas peto nurin.
- Anonyymi
Eiköhän niitä oo jo useampikin pötköllään, kaikista ei vaan höpötellä julkisesti
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986328KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555825Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602813Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072248Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071938- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098