Voinko tulla hakemaan vähävaraisten ruokakassin?https://youtube.com/shorts/sdI6kqtFNdQ?si=p9oa5pZejGVI5_J1
Seurakunnan ruokajakelu
9
171
Vastaukset
- Anonyymi
Voit halutessasi hakea.
- Anonyymi
Hämeen Sanomien tiedossa on ainakin kolme henkilöä, jotka ovat kertoneet lainanneensa Wilpoloilta rahaa. Heistä kaksi kertoo, että lainan yhteydessä on peritty korkeita kuukausikorkoja. Kellään henkilöistä ei ole ollut esittää kirjallisia todisteita lainoista tai koroista.
Wilpolaa kohtaan on vuosien ajan kohdistunut verkon keskustelupalstoilla erittäin aktiivinen parjauskampanja.https://www.hameensanomat.fi/paikalliset/7810580 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hämeen Sanomien tiedossa on ainakin kolme henkilöä, jotka ovat kertoneet lainanneensa Wilpoloilta rahaa. Heistä kaksi kertoo, että lainan yhteydessä on peritty korkeita kuukausikorkoja. Kellään henkilöistä ei ole ollut esittää kirjallisia todisteita lainoista tai koroista.
Wilpolaa kohtaan on vuosien ajan kohdistunut verkon keskustelupalstoilla erittäin aktiivinen parjauskampanja.https://www.hameensanomat.fi/paikalliset/7810580Pimeetä bisnestä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pimeetä bisnestä.
Wilpolalla kuuluu ainakin ulkonäkö perustein vähävaraisten ruokapussi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pimeetä bisnestä.
Teemu Puurunen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teemu Puurunen
Teemu ei tarvitse puliukon ruokapussia.Sinä virkaheitto johtaja tarvit
- Anonyymi
Näytät nälkiintyneeltä.
- Anonyymi
Olen tässä vähän tuumaillut irtisanoutuneena virkamiehenä että mistä saisi pientä lisätuloa ja päähäni pälkähti aivan huima idea.
Kerään jostain thairouvani kanssa 10000€ ja etsin jostain rahan tarpeessa olevia ihmisiä, jotka eivät saa pankista lainaa. Lainaan heille tämän kymppitonnin pienellä , vaikka 15 prosentin korolla. Laina-aika voisi olla vaikka 3 kk.kolmen kuukauden jälkeen kassassa olisi 14500€. Tämän jälkeen lainaisin tuon koko kassavarannon uudelleen kolmeksi kuukaudeksi, jonka jälkeen kassassa olisi 23400€. Uusisin tempun jonka jälkeen kassaa olisi jo 35430€. Toistaisin vielä saman ja yhden vuoden jälkeen kassavarani olisivat 51304.50 . Toistaisin vain samaa kaavaa ja toisen vuoden jälkeen kassaa olisi jo yli 200 tuhatta. Lompakko turpoaisi kuin pullataikina. Kolmannen vuoden jälkeen olisin jo miljonääri. Tämä kaikki toki sillä oletuksella että lainan pääoma ei lyhene, mutta tähänkin olen miettinyt ratkaisun. Lainaan ainoastaan köyhille maahanmuuttajille. Eihän heillä ole varaa maksaa kuin pelkkiä korkoja. Juuri tästä tulee sanonta korkoa korolle. Voisin siinä sivussa järjestää velka vangeille jotain vapaa-ajan viihdykettä , vaikka arpajaisia tai muuta vastaavaa. Pääsisin pienellä pääomalla äveriääksi. Tämähän on aivan laillista toimintaa. Muistan Hämeen poliisin maininneen että rahan lainaaminen ei ole rikos. Mitä olette mieltä?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733364Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91891Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1311088
- 1001023
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67946Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6905- 84889
- 34820