Kepulointia

Anonyymi-ap

Keskustapuolue toimi vihervasemmiston aisankannattaja vain sillä ehdolla että Sote runnotaan läpi. Vaikka tietona oli että rahnat ei riitä.
Silläkeinoin kepu sai huippupalkkaisia suojatyöpaikkoja omille kannattajilleen ja apukäsilleen johtotehtäviin.
Näin sitä valtaa lujitetaan.

Osa Kepun bisneksiä on myös tuulivoima - ja kaivosbisnekset. Näistäkin lankeavat laskut aikanaan veronmaksajien ja maanomistajien siivottavaksi.

Sinä Kiuruveden kepun kannattaja kannatat tällaista toimintaa silmät kiinni. Olet hyödyllinen ainoastaan puolueelle mutta haitallinen Suomelle.

7

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kallis himmeli.

      • Anonyymi

        Oi, himmeli,
        ihana himmeli,
        kallis himmeli...


    • Anonyymi

      Ei Suomeen mitää tuulivoimaa se tuhoaa Venjän kaupan

      • Anonyymi

        Juuri näin Suomi tarvitsee vaihtokauppaa ja halpaa viinaa


    • Anonyymi

      Totta. Kepu pyörittää kuntia vaikkei hallituksessa olisi. Hommat hoidetaan ns. omissa piireissä.

      • Anonyymi

        Näin on. Ei tarvitse istua turhaan tupailloissa kun ohjailee pelipaikoilla rahnat kavereiden taskuun.
        Hyödylliset idiootit paistavat kepun teltoilla makkaroita ennen vaaleja 😄


    • Anonyymi

      Kepu pettää aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      103
      3495
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      195
      2221
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2090
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1822
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1649
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1088
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      830
    8. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      69
      827
    9. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      48
      815
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      129
      773
    Aihe