Heinolan kadut karmessa kunnossa, onko henkilökunta pikkujouluissa. Ei lumisade voi yllättää, mutta jos pomot ja pikkupomot eivät hoida hommiaasa niin duunarit käyttää tilanteen hyväkseen.
Muutosohjelmassa kaupunki turvaa henkilökuntansa työpaikat. Muualla lomautetaan ja jopa irtisanotaan ”toimettomia” , heinolassa on henkilökunnalla kissanpäivät. Heinola tarvitsee oikean kaupunginjohtajan.
Onko Heinolan kaupungin aurakalusto jäätynyt ?
12
771
Vastaukset 12
- Anonyymi
Päivänlehtikään ei ole tullut, mutta en todellakaan syytä lehdenjakajia vaan kaupunkia.
Ei tuonne ole mieltä lähteä töihin kun ei pääse välttämättä edes sinne asti. - Anonyymi
Lumia voisi yrittää sulattaa lämpimillä ajatuksilla ! ! Tunnen näin sydäntalvella lämmintä mieltä ajatuksesta, että ensi kesänä voitaisiin pitää laituritanssit Sulkavankosken betoniponttoonilaiturilla, kunhan se ensin löytyisi ja tuotaisiin takaisin oikealle paikalleen! Ihanan lumista talvea kaikille, laituria odotellessa.
- Anonyymi
Eli et tiedä mitään, mutta mielipiteitä riittää sitäkin enemmän. Niin tyypillistä rahvaalle.
Säästösyistä auraaminen on nyt huonompaa, kuin aikaisemmin. Pikkupomot tekevät kovasti töitä mm. auraushommissa, koska niitä työntekijöitä on liian vähän. Itselläsi ne kissanpäivät on, kun on aikaa ja energiaa valittaa työkseen.- Anonyymi
Aloita sinäkin tuntemaan näin sydäntalvella lämmintä mieltä ajatuksesta, että ensi kesänä voitaisiin pitää laituritanssit Sulkavankosken betoniponttoonilaiturilla, kunhan se ensin löytyisi ja tuotaisiin takaisin oikealle paikalleen! Lopeta työksesi valitus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloita sinäkin tuntemaan näin sydäntalvella lämmintä mieltä ajatuksesta, että ensi kesänä voitaisiin pitää laituritanssit Sulkavankosken betoniponttoonilaiturilla, kunhan se ensin löytyisi ja tuotaisiin takaisin oikealle paikalleen! Lopeta työksesi valitus.
Joo, itselläsi elämä pyörii maanisesti laiturin ympärillä, että yritäpä lopettaa jos pystyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, itselläsi elämä pyörii maanisesti laiturin ympärillä, että yritäpä lopettaa jos pystyt.
Meitä Sulkavankosken betoniponttoonilaiturista haaveilevia on paljon, meissä on vaikutusvoimaa tulevissa kuntavaaleissa. Puolue ja ehdokas, kuka lupaa riittävän tutkimuksen Sulkavankosken mystisestä laiturin katoamisesta, saa minun ääneni!
- Anonyymi
Pikkupomot tekee enemmänkin kunnallispolitiikkaa kuin töitä auraushommissa.
- Anonyymi
Hei.
Pikkuisen malttia !
Tänään kalusto lähti liikkeelle 04.00. Pääväylät on aurattu 2 kertaan. 3 luokkakin aurattiin kertaalleen. Päivä päättyi 16- 18 välillä. Ensi yönä lähdemme taas klo 03.00 . Lunta on nyt tullut päivän aikana 23cm. Lisää tulee vielä aamuun mennessä 10cm. Vertailun vuoksi suosittelen käymään Lahdessa tai Hollolassa! Kuskienkin on välillä nukuttava, jotta jaksavat huomenna hoitaa alueensa.
Säästä huolimatta mukavaa viikonloppua❤️- Anonyymi
👍🏻👍🏻👍🏻
- Anonyymi
Eihän sitä voi hirveitä vaatia kunnan autokuskeilta jotka saa palkkaa 2000€/kk.
- Anonyymi
Tänään valtaosa kaduista auraamatta ja hiekottamatta !
- Anonyymi
Toiset puuhaavat talkoilla isompia juttuja.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 831039
- 73872
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut103607- 43585
- 47582
- 30552
Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4526Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61525Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.164523Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t136518